Старт та перспективи проходження опалювального сезону 2024-2025 років

Старт та перспективи проходження опалювального сезону 2024-2025 років

Укрінформ
5 листопада, 09:30 - брифінг на тему: "Старт та перспективи проходження опалювального сезону 2024-2025 років". 

Організатор: Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство енергетики України.

Учасники:  Тимур Ткаченко - заступник міністра розвитку громад та територій України; Микола Колісник - заступник міністра енергетики України; Руслан Кравченко - начальник Київської ОВА; Анатолій Федорук - міський голова Бучі.

Питання до обговорення:

  • Чому підготовка до цього опалювального сезону особливо ретельна на всіх рівнях, як уряд взаємодіє з громадами?
  • Що з видобутком та запасами власних енергоресурсів та в якому стані енергосистема України загалом?
  • Що зроблено для захисту енергосистеми України? Як швидко вона зможе швидко відновитися у випадку значного погіршення безпекової ситуації.  

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні вже працюють 82% котелень - Мінрозвитку

Станом на 5 листопада в Україні працюють 82% котелень, до теплопостачання підключено 70% житлових будинків.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко на пресконференції в Укрінформі.

"У більшості громад опалювальний сезон уже розпочався. Станом на сьогодні 100% громад і регіонів готові до проходження опалювального сезону. Запущено 82% котелень", - сказав Ткаченко.

Загалом по країні, за його словами, почалася подача тепла у 70% житлових будинків, 82% об'єктів соціально-культурного призначення, 84% дошкільних навчальних закладів, 82% закладів освіти, 79% закладів охорони здоров'я.

Ткаченко зауважив, що діє два підходи до підготовки до зими: стандартний та кризовий, на випадок обстрілів критичної інфраструктури.

"Кожна громада, кожен регіон повинні мати конкретний алгоритм дій у разі пошкодження об'єктів енергетики та надзвичайних ситуацій", - повідомив заступник міністра.

Особливу увагу Мінрозвитку приділяє громадам, що не повністю забезпечені когенераційними установками. Для таких громад розроблений спеціальний план для забезпечення обладнанням у якомога стисліші строки.

"Міста Харків, Ладижин, Бурштин, Українка, Добротвір, Зеленодольськ і Шостка мають найвищий пріоритет щодо облаштування систем резервного теплопостачання. Продовжується впровадження розподіленої генерації", - зазначив Ткаченко.

Особлива увага також приділяється забезпеченню резервним обладнанням прифронтових громад.

Як повідомлялося, Пенсійний фонд України перерахував розміри житлових субсидій на опалювальний сезон 2024-2025 років.

В Україні формуються паспорти енергонезалежності регіонів - Міненерго

В Україні формуються паспорти енергонезалежності регіонів, у яких для кожного населеного пункту визначається потреба у власній генерації.

Про це повідомив заступник міністра енергетики Микола Колісник на пресконференції в Укрінформі.

"На сьогодні маємо проєкт щодо формування паспортів енергонезалежності регіонів, в яких по кожній громаді, населеному пункті визначається, яка генерація там повинна бути, яка потреба вже покрита і на скільки ще треба збільшити генерацію", - сказав Колісник.

Він зазначив, що на місця уже переданий значний обсяг обладнання, необхідного для забезпечення власної генерації.

Колісник також відмітив, що значна робота проводиться через Фонд підтримки енергетики України, який уже закумульовав 720 млн євро. Завдяки фонду обладнання напряму передається підприємствам енергетичної сфери, комунальним підприємства для проведення своєчасних і комплексних ремонтів.

Крім того, заступник міністра підкреслив, що за останні два роки енергетики провели роботу з облаштування багаторівневого захисту своїх об'єктів. Ці роботи мають на меті мінімізувати негативні наслідки російських атак на критичну інфраструктуру.

"Ми бачимо, що ворог постійно модернізує ракети й шахеди, які використовуються при атаках для збільшення негативного наслідку. Тому, крім фізичного захисту, на сьогодні одним із ключових питань є збільшення протиповітряної оборони", - наголосив Колісник.

Міненерго також привертає увагу міжнародної спільноти до наслідків атак, зокрема, на інфраструктуру, що є критичною для стабільної роботи атомних електростанцій.

Як повідомлялося, станом на 5 листопада в Україні працюють 82% котелень, до теплопостачання підключено 70% житлових будинків.

На Київщині у 48 громадах повністю розпочався опалювальний сезон

На Київщина повністю підключилися до теплопостачання 48 громад, решта - наближаються до цього показника.

Про це начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив на пресконференції в Укрінформі.

"У Київській області 48 територіальних громад уже розпочали опалювальний сезон на 100%. Інші громади також наближаються до цього показника. Загалом, рівень входження в опалювальний сезон - 90,5%", - сказав Кравченко.

Він додав, що об'єкти соціальної інфраструктури повністю підключені до теплопостачання.

Кравченко також повідомив, що на Київщині впроваджується експериментальний проєкт щодо максимального спрощення інвестицій бізнесу у встановлення когенерації. Для цього було виділено 120 локацій, із них на 89 локацій уже залучено інвесторів.

За словами Кравченка, на 33 локаціях буде установлене обладнання загальною потужністю 80 МВт. Зокрема, 16 таких локацій розташовані у Бучанській громаді, де буде встановлено установок на 20 МВт потужності.

Загалом, на Київщині вже працює понад 10 когенераційних установок. "Ця робота поступова, але ми працюємо з громадами для якомога швидшого підключення когенераційних установок", - зазначив Кравченко.

Як повідомлялося, станом на 5 листопада в Україні працюють 82% котелень, до теплопостачання підключено 70% житлових будинків.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-