Нагальні питання відновлення: Зима 2024
Організатор: Марина Руска.
Учасники: Вадим Бодаев - віцепрезидент інвестиційної компанії СігмаБлейзер, модератор; Леонід Уніговський - експерт з енергетики; Володимир Крейденко - голова міжфракційного депутатського обʼєднання «Добробат - добровольчий будівельний батальйон», народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури; Вадим Ващенко - депутат Сумської обласної ради, голова постійної депутатської комісії, заступник голови ООРУ; Олександр Дуплякін - депутат Краматорської міської ради; Наталія Приходько - народна депутатка України, голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради України Комітету ВРУ з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВРУ.
Питання до обговорення:
- Що обрати: будувати нове чи відновлювати пошкоджене?
- Як підготуватись до зими та пройти її безпечно?
- Де взяти гроші: фінансування програм з відновлення та проходження зими.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Експерти окреслили шляхи вирішення нагальних енергетичних проблем на прифронтових територіях
Експерти окреслили шляхи вирішення нагальних енергетичних проблем на прифронтових територіях
Експерти та депутати наголошують на необхідності забезпечити інформування жителів прифронтових громад щодо шляхів забезпечення тепла у домівках взимку.
Відповідне питання обговорювалося на пресконференції «Нагальні питання відновлення: Зима 2024», в Укрінформі.
Зокрема, експерт з енергетики Леонід Уніговський наголосив на тому, що потрібно забезпечити умови життя для тих людей, які залишаються на прифронтових територіях. "Це накопичення палива, забезпечення людям можливості отримати це паливо", - сказав експерт.
Він також зазначив, що у прифронтових громадах потрібно дозволити встановлювати автономне опалення в окремих квартирах. Крім того, місцева влада має забезпечити запаси обладнання і матеріалів (у тому числі - будівельних) для ремонтів.
Депутат Сумської обласної ради Вадим Ващенко повідомив, що мешканці багатоквартирних будинків на Сумщині, зокрема, встановлюють собі "буржуйки". Водночас, в учасників круглого столу виникло зауваження щодо обізнаності жителів багатоквартирних будинків правил встановлення та експлуатації такого обладнання.
"Іноді по радіо транслюють рекомендації, що робити при обстрілах. Можливо, варто звернутися до радіокомпаній, щоб вони транслювали кількахвилинне роз'яснення, як пережити зиму мешканцям багатоповерхівок", - запропонував віцепрезидент інвестиційної компанії "СігмаБлейзер" Вадим Бодаєв.
Голова міжфракційного депутатського обʼєднання «Добробат - добровольчий будівельний батальйон», народний депутат Володимир Крейденко зауважив, що волонтери його об'єднання підготували роз'яснення, які можна розмістити на сайтах громад та роздавати у вигляді брошур.
Народна депутатка Наталя Приходьку додала, що розпочинати таку комунікацію повинна саме місцева влада.
Бодаєв також висловив думку, що жителям прифронтових громад варто дозволити переселятися на безпечніші території, забезпечуючи там розбудову інфраструктури та створення робочих місць. На його думку, у держави має бути довгострокова стратегія, як допомогти жителям прифронтових територій.
Як повідомлялося, міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з міністеркою клімату та навколишнього середовища Польщі Пауліною Генніґ-Клоською, обговоривши співпрацю для допомоги Україні у проходженні нинішнього опалювального сезону.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк