Вчені України і Литви досліджуватимуть “вишиванки”
Відповідний Протокол було підписано під час Сьомого засідання українсько-литовської комісії зі співробітництва у сфері науки та технологій, що відбулося у м. Вільнюсі, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.
«З обраних проектів 10 належать до сфери природничих і технічних наук, 3 - до сфери гуманітаристики. Ці проекти покривають усе поле сучасних досліджень: від електронного транспорту в органічних напівпровідниках і біологічного контролю хвороб лісу - й до створення навчальної платформи для демобілізованих бійців АТО й вивчення орнаментики етнографічного текстилю України та Литви», - розповів очільник української делегації, заступник міністра освіти й науки України Максим Стріха.
Він також додав, що з українського боку виконавцями проектів стануть 5 інститутів НАН України та 7 університетів, які розташовані в Києві, Львові, Харкові, Одесі, Сєверодонецьку.
Окрім 11 основних проектів також затвердили 2 резервних. Вони фінансуватимуться Україною та Литвою у разі надходження додаткових коштів або відмови від виконання якогось з основних проектів.
З повним переліком проектів можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти та науки.
Наразі триває розробка Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору, її проект мають представити на початку листопада.