Експерт назвав ключову умову запровадження накопичувальної пенсійної системи
Про це в коментарі Укрінформу зазначив економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман.
«Накопичувальний рівень пенсійної системи варто запровадити найближчим часом – наступного року чи за рік, відкладати не варто. Але є одне важливе уточнення. Внески, які будуть відраховуватись громадянами в цей накопичувальний рівень, не мають підвищувати навантаження на фонд оплати праці. Це ключова умова, на думку експертів та бізнес-асоціацій, щоб ці відрахування були за рахунок зменшення ЄСВ та ПДФО, тобто розщеплення: якщо ЄСВ 22%, то можливо передбачити, щоб 2 % йшли на накопичувальний рівень, а 20% - на поточну солідарну. Те саме з ПДФО: 2 % - на накопичувальний рівень, а 16 % - до державного бюджету», - сказав Гетман.
При цьому, як наголосив експерт, держава має бути регулятором: «Вона має забезпечувати надійність внесків громадян, і оптимальним виглядає, щоб держава створила систему гарантування на кшталт фонду гарантування вкладів, який забезпечує депозити громадян до 200 тис. грн, і таким чином забезпечувала високу надійність вкладів громадян».
Також, на думку координатора експертних груп Економічної експертної платформи, держава має створити свій накопичувальний фонд, щоб людина могла обирати: хоче вона приватну накопичувальний фонд чи державний.
"Це має бути вибір людини", - підкреслив Гетман.
Фото: НБУ