Левченко: Високі соціальні позиції жінки в Україні треба підкреслювати фемінітивами
Про це вона сказала в інтерв’ю Укрінформу.
«Жінка в Україні завжди мала високі соціальні позиції, то давайте це підкреслювати фемінітивами! Я взагалі дуже люблю фемінітиви і вважаю, що їх застосування робить нашу мову більш красивою і багатою – вони відображають різноманіття, яке існує. Що не тільки є директор підприємства, але й директорка», - сказала Левченко.
За її словами, вона вперше стикнулася з фемінітивами (більш як 25 років тому), і вони тоді їй не сподобалися.
«Тобто, ставлення до них може змінюватися і мій особистий приклад є показником: спочатку мені було дуже дивно, чому мене називають директоркою, президенткою (я тоді була президентом громадської організації «Ла Страда»), лекторкою, тренеркою, потім професоркою. І от на «професорці», мені вже сподобалось, це був 2007 рік.
Сьогодні я завжди прошу називати мене докторка наук, професорка, викладачка, урядова уповноважена – всюди, де можна писати себе фемінітивами, я завжди так і пишу», - розповіла уповноважена.
«Це гарні можливості української мови, і якщо ми, до речі, хочемо не наслідувати росіян, і тих хто нас історично гнобив, то якраз у них немає фемінітивів, і українська мова тут багатша», - додала Левченко.