У кібератаках на держоргани підозрюють вісьмох експрацівників СБУ, які втекли в Росію
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
"За процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора заочно повідомлено про підозру 8 колишнім співробітникам Служби безпеки України – нині офіцерам Федеральної служби безпеки Російської Федерації у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України)", - ідеться в повідомленні.
За даними слідства, створена спеціальними та розвідувальними органами іноземних спецслужб злочинна організація вчиняла несанкціоноване втручання до комп’ютерів, комп’ютерних мереж, інформаційно-телекомунікаційних систем органів державної влади, підприємств, установ та організацій України, а також інших країн з метою збору розвідувальних даних, вчинення диверсій та інших злочинів.
У ході розслідування правоохоронці викрили підрозділ ФСБ РФ, співробітники якого з використанням хакерського угруповання "Армагеддон" (Armageddon) здійснюють атаки на об’єкти критичної інформаційної інфраструктури установ, що забезпечують належне функціонування економічної та правоохоронної систем України, а також її обороноздатності.
Правоохоронці встановили причетність до вчинення таких протиправних дій колишніх співробітників Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим.
За даними слідства, під час проходження служби в органах СБУ до службових обов’язків фігурантів входило забезпечення контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, а після вчинення зради вони забезпечували проведення в цій сфері розвідувально-підривної діяльності проти України.
Правоохоронці отримали докази здійснення колишніми співробітниками української спецслужби з використанням завербованих хакерів низки кібератак, направлених на несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, телекомунікаційних мереж України, створення прихованих технічних каналів витоку інформації, збір конфіденційної інформації, зокрема інформації з обмеженим доступом, викрадення ідентифікаторів доступу та персональних даних насамперед співробітників правоохоронних органів, військових підрозділів, блокування роботи державних та корпоративних електронних ресурсів, проведення акцій кібернетичного впливу в інтересах спеціальних та розвідувальних органів Росії.
Досудове розслідування здійснює Головне управління Служби безпеки України в Києві та Київській області. Оперативне супроводження забезпечує Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.
Як повідомляв Укрінформ, з початку року СБУ викрила більш як 30 ворожих інтернет-агентів, з яких 23 засуджені за злочини проти держбезпеки України. Зловмисники закликали через соцмережі до захоплення влади та порушення територіальної цілісності нашої країни.