Звільнення окупованих територій: який шлях бачать українці

Звільнення окупованих територій: який шлях бачать українці

Опитування
Укрінформ
Близько половини українців впевнені, що немає іншого шляху для звільнення тимчасово окупованих територій, окрім військового.

Такі дані містить представлене в Укрінформі дослідження «Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій: досягнення та виклики», проведене Школою політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Коментуючи дані опитування, наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА Анна Осипчук зазначила, що це не означає, що люди висловлюються за військову операцію зі звільнення окупованих територій, а радше не бачать іншого виходу.

“Це не питання, чи люди є за військову операцію. Це питання, що вони не бачать іншого виходу. Сценарій військової операції не є бажаним, але велика частина людей бачить його як той, якого не уникнути. Щодо Донбасу - це 47%, а щодо Криму - 42%. Супротивників цього сценарію щодо Донбасу є трохи менше 30%, щодо Криму - трохи більше 30%”, - прокоментувала Осипчук.

Також за її словами, соцопитування виявило високий рівень сподівань українців на підтримку західних партнерів, зокрема США й НАТО, у завершенні війни.

“60% абсолютно згодні і 10% частково згодні з тим, що членство України в НАТО сприятиме завершенню війни. Понад 50% людей вважають, що США мають долучитися до переговорного процесу з врегулювання збройного конфлікту”, - зазначила аналітикиня.

Також, за її словами, 61% опитаних абсолютно згодні, що тиск міжнародних організацій на Росію є необхідним для повернення ТОТ Криму та Донбасу під контроль України, а разом із “частково згодними” ця цифра сягає 70%. І абсолютна більшість опитаних вважає, що закордонні партнери України мають примусити Росію відшкодовувати збитки.

Вибірка репрезентативного опитування склала понад 2900 респондентів, з яких 2 тис респондентів — загальноукраїнська і 920 респондентів - у Донецькій, Луганській, Херсонській, Одеській областях, які є ключовими для політики реінтеграції.

Загальнонаціональне опитування проводилось Info Sapiens з середини липня до середини серпня 2021 року методом CATI на основі анкети, розробленої Школою політичної аналітики. Максимальна теоретична похибка не перевищує 2,2%.

Дослідження було підготовлено Школою політичної аналітики завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-