«Ми зараз на межі»: лікар прокоментував навантаження COVID-19 на медичну систему
Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.
"Я говорю зараз про вакцинацію, яка на сьогодні є найбільш ефективним методом запобігання захворювання. А якщо людина й захворіє, тому що вакцина все-таки не має стовідсоткової гарантії захисту від інфікування, то навіть при захворюванні ми не спостерігаємо тяжкого або вкрай тяжкого перебігу хвороби. Тобто захворілі вакциновані в переважній більшості випадків не потребують госпіталізації або не потребують госпіталізації відділення інтенсивної терапії", — акцентував експерт.
Він відзначив, що під час вивчення ситуації в одній з областей України моніторингова група відзначила зневагу до правил безпеки — наприклад, носіння захисних масок.
"Я щойно повернувся з моніторингового візиту до однієї з областей України. І можу сказати, що в Києві ми бачимо контроль сертифікатів вакцинації під час входу до торговельних центрів, у більшості випадків люди носять маски. Не хочу називати область, але під час виходу з поїзда лише наша робоча група була в масках. Майже всі люди, які перебувають у будівлі вокзалу, не були в масках. Не було поліції, яка б контролювала дотримання маскового режиму", — наголосив Дубров.
За його словами, динаміка пандемії залежить від того, наскільки сумлінно люди дотримуються карантинних норм.
"Мене дивує сьогодні нерозуміння необхідності бути обережними, носити маски, вакцинуватися — зараз, коли більшість областей України перебувають у "червоній" зоні, коли у багатьох регіонах заповненість ліжок, виділених під COVID-19, становить 80-90% (у лікарні, де я працюю, ми заповнені на 97%). Тобто дійсно, ситуація дуже напружена", — сказав експерт.
Цифри статистики, що зростають, щодо захворюваності на коронавірус вселяють побоювання щодо того, як з подібними навантаженнями у разі збільшення числа хворих впорається українська медична система, наголосив він.
"У вихідні дні суттєво знижується кількість нових випадків внаслідок того, що низка лабораторій не працює. Але вівторок-середа — ми бачили цифри не такі великі, які не досягали 20 тис., і здавалося, що ось-ось ми, напевно, йдемо на спад. Але 24 058 нових випадків [на 11 листопада] — якщо така цифра спостерігатиметься кілька днів поспіль, ми зараз на межі, а 7-10 днів по 24 тис. нових випадків, по 4 тис. госпіталізацій — не знаю, чи ми витримаємо, лікарі, чи витримає система медична", — резюмував Дубров.
Як повідомляв Укрінформ, на 13 листопада в Україні 299 854 людини вакциновано проти COVID-19. Одну дозу отримали 135 727 людей, повністю імунізовані - 164 127 людей.