Українські дипломати працюють над поновленням рейсів Алмати - Київ

Українські дипломати працюють над поновленням рейсів Алмати - Київ

Укрінформ
Українські дипломати працюють з авіаперевізником над якнайшвидшим відновленням рейсів Алмати – Київ і надають нашим співвітчизникам необхідну консульську підтримку та допомагають у вирішенні побутових питань.

Про це Укрінформу повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Він поінформував, що міжнародний аеропорт Алмати відновив обслуговування цивільних повітряних суден. Вже відбулися рейси до Нур-Султана та Бішкека. Найближчим часом очікується оприлюднення графіка відновлення міжнародних рейсів, зокрема до України.

«За домовленістю із українським посольством авіакомпанія Air Astana здійснює для громадян України безкоштовне перебронювання квитків на нові авіарейси із Нур-Султана або Алмати. Дипломати та авіаперевізник працюють над якнайшвидшим відновленням рейсів Алмати – Київ», - зазначив Ніколенко.

Читайте також: Протести в Казахстані вперше прокоментували в родині Назарбаєва

За його словами, українське посольство забезпечує зустріч громадян, які залізничним шляхом прибувають до Нур-Султана для подальшого вильоту до України, допомагає їм із тимчасовим місцем проживання і посадкою на рейси.

Окрім того, консульський відділ також звернувся до компетентних органів Казахстану задля видачі виїзних віз українцям, які у зв’язку із подіями перевищили 90-денний строк безвізового перебування в країні.

Речник МЗС запевнив, що у зовнішньополітичному відомстві тримають питання захисту інтересів наших громадян в Казахстані на особливому контролі.

Читайте також: У Казахстані розпочалося виведення військ ОДКБ

Як повідомляв Укрінформ, міжнародне авіасполучення із Нур-Султаном повністю відновлене, за винятком деяких рейсів європейських авіакомпаній. На 13 і 16 січня заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися наші громадяни.

Мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто у Мангістауській області на заході країни). Вони переросли у масові протести, незважаючи на те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

Читайте також: У деяких регіонах Казахстану достроково зняли надзвичайний стан

У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинули щонайменше 30 осіб.

Заступник міністра охорони здоров'я Ажар Гініят повідомила, що понад 1 000 людей постраждали внаслідок масових протестів у Казахстані, близько 400 госпіталізовані.

На всій території країни запроваджений режим надзвичайного стану.

Читайте також: ОБСЄ закликає владу Казахстану поважати свободу ЗМІ та повернути інтернет

7 січня президент Казахстану наказав відкривати вогонь на ураження без попередження.

Міністерство внутрішніх справ Казахстану 9 січня заявило про затримання 7 939 людей під час протестів.

10 січня у Казахстані було оголошено Днем жалоби.

Міністерство закордонних справ України 10 січня заявило про засудження насильства, яке спалахнуло у низці казахстанських міст та призвело до численних жертв. У зовнішньополітичному відомстві також зауважили, що взяли до уваги розгортання у Казахстані іноземних військових сил із домінуванням російського контингенту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-