В університеті Шевченка відкрили аудиторію імені першого посла Азербайджану в УНР
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, університет відкрив аудиторію спільно з посольством Азербайджанської Республіки в Україні. Відкриття приурочене до 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Азербайджаном.
“Наші відносини закладалися у набагато більш ранній період, тому що 1 листопада 1918 року першим, Надзвичайним і повноважним послом в Україні був призначений цей красивий юнак, випускник цього університету, чудовий класик, письменник”, - зазначила зі свого боку посол Азербайджану в Україні, народна письменниця Азербайджану Ельміра Ахундова.
Вона зауважила, що аудиторія імені Чеменземлінлі містить карти, експозиції з фотографіями дипломата і документами з архівів, килимами та сувенірами з Азербайджану. Також у кабінеті містяться примірники творів, які перший посол написав, перебуваючи у Києві, а перед входом розмістили пам’ятну дошку з бюстом Чеменземлінлі, яку відкрили скульптор та онук дипломата.
“Символічно, що ця аудиторія буде виконувати функцію культурного центру азербайджанського, який буде знайомити молоде українське покоління з історією і сучасною літературою азербайджанського народу”, - підкреслив на відкритті заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький.
Перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Канадєєв зауважив, що ця подія є важливою з точки зору культури, відзначивши надзвичайно тісний і динамічний характер культурних відносин двох країн.
З нагоди річниці встановлення дипломатичних відносин Азербайджану і України в стінах університету презентували переклад роману Чеменземлінлі “Студенти”, присвячений молоді, яка на початку 20 ст. навчалася в Києві, "унікальний роман про життя дореволюційної України і Києва", переконана посол Ахундова.
“У 30 роки створювалася книга, яка розповідає про драматичні сторінки історії братерської України, й написав її азербайджанець, людина з нелегкою, трагічною долею, видатний письменник, який написав одні з кращих своїх творів тут, в Україні”, - відзначила дипломатка.
Фото: Yuriy Doroshenko, Natalia Kudryashova, Facebook