Нацрада дала дозволи на тимчасове мовлення в регіонах каналу «Рада» та «Українському радіо»
Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Нацради 15 лютого, передає Укрінформ.
Так, дозволи на тимчасове мовлення видано ДП «Парламентський телеканал «Рада» (логотип «Рада»), яке працюватиме у Гірнику Донецької області на 35 ТВК у стандарті DVB- T2, ТОВ «ТРК «Слобожанське ФМ» (позивні «Слобожанське ФМ»), що мовитиме у Харкові на частоті 93,1 МГц, і АТ «НСТУ» («Українське радіо»), яке виходитиме на частотах 96,1 МГц (с-ще Краснопілля Сумської області), 95,6 МГц (с. Високе Бериславського району Херсонської області) і 99,1 МГц у с. Полісся та 97,1 МГц - у с-щі Ріпки Чернігівського району Чернігівської області.
У рамках дозволів на тимчасове мовлення Нацрада також дозволила збільшити потужності передавачів для «Українського радіо» - у Новій Слободі Сумської області, Краснокутську і Куп’янську Харківської області, «Радіо «Промінь» - у Красному Миколаївської області і Шостці Сумської області та «Говорить Коростень FM» - КП Коростенської міської ради «Творче об’єднання «Коростеньмедіа» - у м. Коростені Житомирської області.
Крім того, Нацрада допустила до конкурсу на місцеве та регіональне мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах 10 компаній.
Серед компаній, яких допустили до участі в конкурсі, - редакція селищного радіомовлення «Голос Опішні» (смт Опішня Полтавської області), ПП «Телекомпанія «РАІ» (м. Бурштин Івано-Франківської області), ТОВ Телерадіоорганізація студія «Дзвони» (м. Івано-Франківськ), ПП «Радіостудія «Сяйво» (м. Коломия Івано-Франківської облвсті), ТОВ «Мюзікрадіо» (м. Київ), ТОВ «Телерадіокомпанія «Матрікс+» (м. Харків), ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина» ( м. Львів), ТОВ «Смарт медіа ессетс» (м. Червоноград Львівської області), ТОВ «Телерадіомовна компанія Радіо Хвиля» (м. Київ) та ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля» (м. Львів).
Конкурс буде проведено на засіданні Нацради 7 березня.
Як повідомлялося, 16 листопада 2023 року Нацрада оголосила два конкурси на отримання ліцензії на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах. Для місцевого та регіонального мовлення конкурс оголошений у шести населених пунктах: Івано-Франківськ, Калуш та Надвірна (Івано-Франківська область), Червоноград (Львівська область), Опішня (Полтавська область), Харків. Переможці конкурсу мають забезпечити цілодобове мовлення.