Двоє науковців з України отримали престижну австрійську премію та гранти
Як передає власний кореспондент Укрінформ, про це повідомляється на сайті Австрійського наукового фонду.
"Загальний обсяг заявок на отримання премії FWF START склав близько €141 мільйона, з яких 46,4% надійшли з природничих наук і технологій, 27,7% – з біології та медицини та 25,9% – з гуманітарних і соціальних наук. Вісім профінансованих проєктів, чотири з яких очолюють жінки, походять з усіх дисциплін і фінансуються на суму до €1,2 мільйона кожен", - йдеться у повідомленні.
Нагороди FWF START спрямовані на підтримку перспективних провідних дослідників, "яким надається можливість планувати свої дослідження на довгострокову перспективу і з фінансовою безпекою".
Однією з лавреаток FWF START стала Світлана Антонюк, яка досліджує, як емоційні реакції впливають на зміну мови. Лінгвістка навчалася у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, потім у США, а зараз є старшою науковою співробітницею програми імені Лізи Майтнер в Інституті славістики та Інституті германістики Університету Граца.
Також премію FWF START отримав Юрій Маліцький, який досліджує математичні основи для кращих алгоритмів, які можуть знаходити швидші рішення. Після навчання та захисту докторської дисертації у Києві математик займався дослідницькою діяльністю в європейських країнах, а з 2023 року займається комп'ютерною оптимізацією у Віденському університеті.
Австрійський науковий фонд є найважливішою австрійською організацією, що фінансує фундаментальні дослідження. Фінансований австрійським урядом FWF підтримує наукові, інженерні та гуманітарні дослідження за допомогою різноманітних грантових програм та премій.
Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2022 року у рамках освітнього проєкту Projekt MmF (Mathematik macht Freude) факультету математики Віденського університету було створено ініціативу для української молоді в Австрії Maths+.
Початковою метою ініціативи, створеної професором математики Міхаелем Айхмайєром та Дмитром Ржемовським, була організація на базі Віденського університету додаткових занять з математики та програмування для тимчасово переміщених школярів з України. Наразі команда Maths+ працює в декількох напрямках, у т.ч. проводячи регулярні курси підготовки з математики, організовуючи програми для обдарованих старшокласників та студентів та наукові табори і зустрічі з експертами.
Фото: FWF/Ranger