В Україні 30 тисяч квадратних кілометрів деокупованих територій безпечні від мін

В Україні 30 тисяч квадратних кілометрів деокупованих територій безпечні від мін

Укрінформ
В Україні на цей час уже 30 тисяч квадратних кілометрів деокупованих територій визнані такими, що не містять доказів наявності забруднення вибухонебезпечними предметами, це більш як 17% від попередньої оцінки забруднення.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

«Сьогодні завдяки нашій спільній роботі площа забруднених територій вже зменшилась на 30 тисяч квадратних кілометрів. Це означає, що на цих територіях не було виявлено або було знешкоджено виявлені вибухонебезпечні предмети», - зауважив начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони Руслан Берегуля.

Він також підкреслив, що наразі найбільш забрудненими залишаються Херсонська, Харківська та Миколаївська області, де сумарно сталось понад 50% всіх інцидентів з вибухонебезпечними предметами серед цивільного населення.

За словами Берегулі, під час проведення заходів розмінування застосовується комплексний підхід, який серед іншого передбачає проведення хімічного аналізу ґрунтів земель сільськогосподарського призначення на наявність небезпечних речовин.

Читайте також: Гуманітарне розмінування: усю інформацію тепер можна дізнатися на єдиному порталі

Надалі власникам таких земель або територіальним громадам надаються відповідні рекомендації щодо їх подальшого використання у сільськогосподарських цілях.

Начальник Головного управління протимінної діяльності МОУ також зазначив, що наразі для розмінування деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів групами розмінування сил безпеки та оборони, а також операторами протимінної діяльності використовується 78 машин механізованого розмінування як вітчизняного, так і іноземного виробництва.

Як повідомлялося, початково площу потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами деокупованих територій в Україні оцінювали в 174 тисячі квадратних кілометрів, із них 14 тисяч квадратних кілометрів – це водні акваторії.

Фото: Держспецтрансслужба 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-