NASA склало карту з пиловими хмарами, які огортають Землю
Як повідомляє DT, подібні хмари складаються з солі, яка переноситься з моря, чорної вуглецевої сажі від лісових пожеж та пилових виділень від важкої промисловості.
При складанні карти NASA поєднало дані різних датчиків, включаючи MODIS (Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer, спектрорадиометр з помірною роздільною здатністю) на супутниках Aqua і Terra, а також дані наземних датчиків для створення кольорового зображення пилових мас і їхнього розповсюдження.
Деякі з цих пилових хмар утворюються через погодні явища. Ураган "Лейн" поряд з Гаваями і тайфуни "Сулик" і "Симарон" біля берегів Японії підняли в атмосферу морську сіль. Вітри, що не мають виходу до моря над пустелею Сахара на північно-заході Африки і над пустелею Такла-Макан, що на північному-заході Китаю, також утворили хмари з дрібних частинок.
А ось на заході Північної Америки і на півдні Центральної Африки можна побачити інший тип утворень: дим від лісових пожеж, які найчастіше є результатом діяльності людини. Частина такого диму з Північної Америки перенеслася на схід і розмістилася над Атлантичним океаном.