Космозонд NASA передав перший знімок корони Сонця
Про це повідомялє Cnet.
"Схожий на телескоп TESS від NASA, Parker Solar Probe нещодавно передав (на Землю - ред.) перші дані у вигляді зображень, які були зроблені набором з чотирьох інструментів, призначених для вивчення корони Сонця", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що знімок був зроблений 9 вересня, коли зонд увімкнув спеціальний інструмент Wide-field Imager for Solar Probe (WISPR). За його допомогою зонд надалі буде отримуватиме знімки сонячної корони і внутрішньої геліосфери. Інструмент складається з внутрішнього та зовнішнього телескопів, які знаходяться за переднім тепловим екраном Parker, тому зображення корони складається з двох знімків.
Перші дані показали, що всі інструменти працюють ефективно.
У Національному управлінні з аеронавтики і дослідження космічного простору також повідомили, що Parker Solar Probe наблизиться до Венери 3 жовтня, після чого направиться в сторону самого Сонця.
Раніше повідомлялося, апарат Parker Solar Probe стартував на ракеті-носії Delta IV Heavy з космодрому на мисі Канавералу штаті Флорида. Космічна місія вартістю 1,5 мільярда доларів передбачає, що зонд у жовтні пролетить повз Венеру, а в листопаді наблизиться до Сонця.
Планується, що Parker Solar Probe протягом семи років має здійснити 24 такі наближення - на відстань до 6 мільйонів кілометрів від поверхні Сонця, де температура сягає близько 1300 градусів за Цельсієм.
Зонд розміром з невеликий автомобіль має обертатися навколо Сонця з рекордною швидкістю - 690 тисяч кілометрів за годину.
Вчені сподіваються, що апарат допоможе їм більше дізнатися про магнітні поля Сонця і так званий сонячний вітер.
Фото: NASA