NASA знайшла другий масивний кратер під льодовиком Гренландії
Про це повідомляє Naked Science.
"Новий об'єкт має ширину близько 36 кілометрів і, як і попередній кратер, ще погано вивчений", - йдеться в повідомленні.
Джо МакГрегор, гляціолог з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда в Грінбелті, керував дослідницькою групою, яка відкрила другий кратер під льодовиком Гренландії. Перший кратер співробітники Копенгагенського університету виявили за допомогою спеціального радара, здатного вловлювати радіохвилі, що пройшли крізь лід і відбиті твердою поверхнею острова. У ході дослідження вдалося виявити раніше невідомий ударний кратер, прихований під льодовиком Гайавата на північному заході Гренландії. Його діаметр склав 31 кілометр - залишити його міг метеорит розмірами приблизно півтора кілометра.
Перша знахідка вважалася унікальною через круглясту форму кратера, особливості підвищення ободу і центрального насипу, а також велику кількість мінералів. Новий кратер не має аналогічного сліду корисних копалин і, як вважають фахівці, був результатом метеорита — це підтверджується 11 різними програмами дистанційного зондування. Ці дані показують значну вм'ятину на поверхні Землі, розміром у 183 кілометри на південний схід від місця розташування першого кратера. Він менш круглий, ніж Гайавата, але вчені відзначають схожість країв і внутрішніх піків кратерів.
Незважаючи на схожість двох об'єктів, вчені вважають, що навіть якщо вони утворилися в результаті удару метеоритів по Землі, вони, ймовірно, були створені окремо один від одного. Команда вважає, що нещодавно виявлена структура сформувалася не раніше 100 тисяч років назад, в той час як верхня планка Гайавати — приблизно 11,7 тисячі років тому.
Обидва ударних кратера ще будуть вивчатися фахівцями, перш ніж вони зможуть щось розповісти про історію падіння метеоритів на Землю.