Науковці виявили сліди вибуху чорної діри у центрі Чумацького Шляху
Про це повідомляє Sky News.
За даними дослідження, явище, відоме як спалах Сейферта, утворило два конуси іонізуючого випромінювання, які прорізалися через галактику і навіть вплинули на космічні тіла поза нею.
Як зазначається, це сталося 3,5 мільйона роки тому - “практично минулого тижня в космічному масштабі”. В галактичному аспекті це сталося “вражаюче недавно”.
«Трохи більше трьох мільйонів років тому він (вибух — ред.) створив спалах, який, мабуть, був трохи схожий на промінь маяка... Уявіть собі темряву, і потім хтось на короткий проміжок часу вмикає маяк», - каже професор Бленд-Хоторон, який також працює Сіднейському університеті і очолює команду науковців.
Спалах був настільки потужним, що вплинув на Магеллановий Потік – довгий шлейф газу, що простягається від довколишніх карликових галактик, які називаються Великою та Малою Магеллановими Хмарами.
Магеллановий Потік розташований на відстані у середньому 200 тисяч світлових років від Чумацького Шляху.
На думку дослідників, вибух був надто потужним, щоб бути спричиненим чим-небудь окрім ядерної активності, пов’язаної з чорною дірою, відомою як Стрілець А, яка приблизно в 4,2 млн разів масивніша за Сонце.