Маск назвав причину вибуху корабля Starship після вдалої посадки
Про це повідомив Маск у Твіттері, передає Укрінформ.
За його словами, двигун SN10 мав низьку тягу через імовірно часткове потрапляння гелію з паливного бака.
Just prior to SN11 being placed onto the launch mount, SpaceX employees lowered down each and every landing leg. Testing them, so unlike during the SN10 flight; they will hopefully deploy properly this time. pic.twitter.com/LJVl6zpnmo
— Austin Barnard🚀 (@austinbarnard45) March 9, 2021
Маск зазначив, що після цього було проведено множинні виправлення в роботі для випробувань наступного прототипу - SN11.
An amazing shot of Starship SN10's post-landing Rapid Unplanned Disassembly (RUD) after Wednesday's test flight.
— Chris B - NSF (@NASASpaceflight) March 3, 2021
➡️https://t.co/bOsEo1u0u0 pic.twitter.com/FmNtYBFmIe
Корабель Starship спроєктований для багаторазового застосування з метою транспортування великих вантажів та значної кількості людей.
Як повідомляв Укрінформ, 3 березня о 19:49 за київським часом Starship SN10 почали заправляти пальним (метан та кисень). Запуск очікувався близько 20:50, але потім його двічі переносили.
Під час випробувань Starship SN10 впродовж кількох хвилин піднявся до запланованої висоти та перейшов у режим керованого падіння. На відміну від попередніх двох спроб, цього разу двигуни корабля спрацювали відповідно до визначеного алгоритму. Ракета здійснила успішну посадку на спеціальний майданчик, розташований поблизу стартового столу. Та після приземлення виявилось, що корабель був дещо похилений в один бік. Частина його корпусу зайнялася, і через кілька хвилин ракета вибухнула.
9 березня SpaceX встановила на власному пусковому комплексі в Техасі 11-й прототип свого міжпланетного багаторазового корабля Starship.