Апарат Solar Orbiter здійснив гравітаційний маневр поблизу Венери
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Express.
Космічний корабель здійснив гравітаційний маневр поблизу Венери за траєкторією, яка поверне його на Землю в листопаді. Це був другий проліт зонда повз планету після першого наближення в грудні 2020 року.
Зазначається, що 10 серпня до Венери має наблизитися ще один космічний апарат - BepiColombo, створений ЄКА у співпраці з Японським агентством аерокосмічних досліджень. Зонд виконає проліт на шляху до Меркурія.
Solar Orbiter (SolO) — космічний апарат для дослідження Сонця, який розроблено Європейським космічним агентством в рамках програми Cosmic Vision як перша місія M-класу. Запуск здійснено ракетою-носієм Atlas V з космічного центру Кеннеді у Флориді 10 лютого 2020.
Семирічна місія космічного зонду Solar Orbiter полягає у дослідженні Сонця. Однак на своєму шляху до зірки він пролітає повз кілька планет і, ймовірно, зможе зібрати деякі дані до початку своєї основної місії.
BepiColombo складається з двох космічних апаратів, які запущені разом: Mercury Planetary Orbiter (MPO) та Mio (Mercury Magnetospheric Orbiter, MMO). Місія здійснить всебічне дослідження Меркурія: магнітне поле, магнітосферу, структуру і поверхню. Запуск успішно здійснено 20 жовтня 2018 року, прибуття до Меркурія планується у грудні 2025, після обльоту Землі, двох обльотів Венери і шістьох обльотів Меркурія.
Фото: ESA/ATG medialab