Штучний інтелект навчили виявляти пацієнтів із високим ризиком інфаркту
Як передає Укрінформ, про це повідомляє News-Medical.
За словами науковців, зміни в крихітних кровоносних судинах сітківки ока є показниками більш широких судинних захворювань, включаючи проблеми з серцем.
Зазначається, що дослідники використовували методи глибокого навчання, щоб навчити систему на основі штучного інтелекту автоматично зчитувати фотографії сітківки ока та ідентифікувати тих людей, у яких протягом наступного року ймовірно станеться серцевий напад.
«Ця техніка відкриває можливість здійснити революцію у сфері скринінгу серцевих захворювань. Сканування сітківки ока порівняно дешеве і зазвичай використовується в багатьох офтальмологів. У результаті автоматизованого скринінгу пацієнти, які мають високий ризик захворіти, можуть бути направлені до спеціалізованих кардіологічних медзакладів», - заявив професор Алекс Франжі.
Він також додав, що фотографії сканування очей також можна використовувати для відстеження ранніх ознак серцевих захворювань у пацієнтів.
Як повідомляв Укрінформ, експерти Української фундації безпекових студій, Національного інституту стратегічних досліджень та Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту започаткували проєкт, результатом якого стане дослідження та розробка рекомендацій щодо розвитку штучного інтелекту (ШІ) та розбудови інфраструктури публічного управління у сфері штучного інтелекту.
Фото: leeds.ac.uk