На допомогу Україні планується залучити Сили швидкого кіберреагування - Міноборони Литви
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на портал литовського Міноборони.
«Сили швидкого реагування та взаємної допомоги в галузі кібербезпеки PESCO під керівництвом Литви є одним із найуспішніших та передових проектів PESCO. Мобілізація цих сил на підтримку спільних місій та операцій політики безпеки та оборони ЄС, а також партнера України допоможе зміцнити ще більшу довіру до розроблених потужностей», — сказав Абукявічюс на щорічних зборах Сил швидкого реагування з кібербезпеки.
Про необхідність співпраці заявили не лише спостерігач проекту – Бельгія, а й Чеська Республіка, Іспанія, а також США та Грузія.
За інформацією міністерства, ця команда з кібербезпеки складається з експертів усіх шести держав-членів, які беруть участь у проекті: Литви, Польщі, Нідерландів, Румунії, Хорватії та Естонії, до яких цього року приєднається Словенія – сьомий член.
Під час зустрічі досягнуті результати та майбутні плани Сил швидкого реагування у кіберпросторі також було представлено широкій мережі партнерів з ЄС, організаціям кібербезпеки, партнерам із США, України та іншим представникам проектів кібербезпеки ЄС, що розробляються.
Сили швидкого кіберреагування у рамках PESCO були ініційовані Литвою. PESCO (Permanent Structured Cooperation) – це програма держав-членів ЄС, спрямована на тіснішу співпрацю у сфері безпеки та оборони, в рамках Глобальної стратегії ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки. У 2022 році Сили швидкого кіберреагування у рамках PESCO очолить Румунія, змінивши Литву.