Представник Google у Радбезі ООН: Мета кібератак росії - виправдання воєнних злочинів

Представник Google у Радбезі ООН: Мета кібератак росії - виправдання воєнних злочинів

Укрінформ
росія активно використовує атаки у віртуальному просторі та поширює дезінформацію через інтернет для виправдання насильства у війні проти України.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це на засіданні Ради безпеки ООН  заявив засновник і директор наукового центру Jigsaw (Google Ideas) Джаред Коен.

Він розповів, що росія використовує інтернет  для атак проти України на кількох напрямках.

Передусім це DoS-атаки на українські установи, окремих осіб та організації – перевантаження серверів, яке унеможливлює доступ до відповідних вебресурсів.

Другий напрямок – «організоване переслідування за допомогою токсичності та обману, спрямоване проти видатних особистостей і цілих класів людей», зокрема поширення брехні про Президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Правоохоронці зі США та Європи ліквідували потужну російську ботнет-мережу

За словами експерта, нині численні кампанії мають на меті викликати невдоволення українськими біженцями по всій Європі. «Через соціальні мережі поширюється дезінформація про злочинну діяльність, пов'язану з біженцями, про нібито привілейоване становище біженців у порівнянні з громадянами країни», - сказав Коен, зазначивши, що ця стратегія спрямована на підрив громадської та політичної підтримки України.

«Інформаційна війна проникла у домівки простих людей по всьому світу, у діяльність активістів і політичних лідерів», - зауважив представник Google, додавши, що це є третім напрямком російських атак. Зусилля москви спрямовані на те, «щоб позиціонувати українців як брехунів», натомість повернути суспільну думку на користь росії.

Такі атаки здійснюються за допомогою поєднання реальних людей, тролів і вдосконалених чатботів, додав він. При цьому багато платформ нездатні реагувати на ці напади швидко й точно.

Четвертим вектором атак стало використання дезінформації та брехні для підбурювання й виправдання крайнього насильства, сказав Коен.

Читайте також: США продовжать допомагати Україні у зміцненні кіберзахисту - посол

«Невпинна російська пропаганда серед своїх громадян – мовляв, українці були нацистами – слугує дегуманізації їх в очах російських військових, що призвело до багатьох воєнних злочинів», - наголосив представник Google.

За його словами, російський інтернет являє собою «п'ятий і останній напрямок атаки», який у захоплених містах підміняє українських провайдерів.

Як повідомляв Укрінформ, Рада безпеки ООН розглянула проблему підбурювання до насильства як одну з причин російської агресії проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-