Учасники дослідження не змогли відрізнити, який вірш створено штучним інтелектом, а який людиною
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Mainichi.
«Ці результати свідчать про те, що співпраця людини та штучного інтелекту сприяє кращій творчості у створенні хайку» - йдеться у підсумках дослідженні.
Зазначається, що учасники дослідження оцінювали хайку, що відображалися на екрані комп’ютера за шкалою з семи балів за такими критеріями, як, наприклад, чи відчували вони «красу» творів.
Хайку, створені штучним інтелектом, отримали найвищу оцінку в 4,56 бала. Твори поетів - 4,15 бала.
Крім того, учасників запитали, чи кожне хайку створено людиною чи штучним інтелектом, і результати показали, що вони не можуть їх розрізнити.
За словами дослідників, результати експерименту свідчать про психологічний ефект під назвою «відраза до алгоритму», коли люди думають, що якісні роботи створені людьми. У той час дослідження показало тенденцію учасників помилково вважати, що хайку, яке було складене штучним інтелектом й отримало високі бали, насправді ж були створені людьми.
Хайку — жанр японської ліричної поезії, трирядковий неримований вірш на основі першої пів строфи танка, що складається з 17 складів (5-7-5) і відрізняється простотою поетичної мови, свободою викладу.
Як повідомляв Укрінформ, дослідницька група Кіотського університету (Японія) показала робота-гуманоїда зі штучним інтелектом, який розуміє людський гумор.