У космос відправили насіння для виведення адаптованих до змін клімату культур

У космос відправили насіння для виведення адаптованих до змін клімату культур

Укрінформ
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) та Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) відправили на Міжнародну космічну станцію насіння в рамках розробки нових сільськогосподарських культур, здатних адаптуватися до зміни клімату на Землі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті МАГАТЕ.

"Я сподіваюся, що цей експеримент призведе до прориву: результатів, якими ми вільно поділимося з вченими, та нових культур, які допоможуть фермерам адаптуватися до змін клімату та покращити продовольче забезпечення", - заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

На МКС було відправлено насіння арабідопсісу, рослини, яка зазвичай використовується в генетичних експериментах завдяки її унікальними особливостям, та сорго – зерно, насичене поживним речовинами, яке використовується як їжа людиною, як корм для тварин та для виробництва етанолу. Насіння з лабораторій МАГАТЕ та ФАО буде піддаватися впливу всередині та поза межами космічної станції протягом близько трьох місяців в умовах, які панують в космосі – мікрогравітації, космічного випромінювання та екстремально низьких температур.

Після повернення насіння на Землю вчені в спільному центрі ядерних методів ФАО/МАГАТЕ виростять його та дослідять на предмет наявності корисних рис для кращого розуміння мутацій, спричинених космосом у рослинного насіння, та виявлення нових сортів, здатних адаптуватися до зміни земних умов, пов'язаних зі зміною клімату.

В рамках експерименту буде вперше проведено геномний та біологічний аналізи насіння, які зазнали впливу комічного мутагенезу. На Міжнародній космічній станції насіння перебуватиме в унікальних умовах, які неможливо відтворити в лабораторії на Землі. Однією з цілей експерименту є також порівняння такого насіння з тим, що зазнавало впливу радіації в лабораторних умовах для вивчення ДНК та змін росту.

Читайте також: ЄС за певними напрямками залежить від Китаю більше, ніж від російського газу – Боррель

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок на кліматичному саміті у Єгипті генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що нині світ перебуває на шляху до “кліматичного пекла” на тлі зростання викидів парникових газів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-