Загроза штучного інтелекту може бути більшою за зміну клімату - розробник
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Джеффрі Хінтон, широко відомий як один із "хрещених батьків штучного інтелекту", нещодавно оголосив, що звільнився з компанії Alphabet після десяти років роботи в ній, заявивши, що хотів висловитися про ризики технології без шкоди для свого колишнього роботодавця.
Робота Хінтона вважається важливою для розвитку сучасних систем штучного інтелекту. У 1986 році він став співавтором фундаментальної статті "Навчання репрезентацій шляхом зворотного поширення помилок", яка стала важливою віхою в розвитку нейронних мереж, що лежать в основі технології ШІ. У 2018 році він був нагороджений Премією Тюрінга на знак визнання його дослідницьких досягнень.
Однак зараз він, як і дедалі більша кількість технологічних лідерів, публічно висловлює занепокоєння щодо можливої загрози, яку становить ШІ, якщо машини досягнуть більшого інтелекту, ніж люди, і візьмуть під свій контроль планету.
"Я не хотів би знецінювати зміну клімату. Я не хотів би сказати: "Ви не повинні турбуватися про зміну клімату". Це теж величезний ризик. Але я думаю, що це може виявитися більш нагальною проблемою, - каже Хінтон.
Він додав, що у випадку зміни клімату дуже легко надати всім рекомендації: просто припинити спалювати вуглець. Однак, для вирішення можливих ризиків, пов'язаних із ШІ, не зрозуміло, що саме потрібно буде робити.
Як повідомляв Укрінформ, президент США Джо Байден зустрівся в четвер з керівниками провідних компаній у сфері штучного інтелекту (ШІ), включаючи Microsoft і Google, і дав зрозуміти, що вони мають забезпечити безпечність своїх продуктів.