У США вперше оштрафували компанію за сміття у космосі
Про це повідомляє ВВС, передає Укрінформ.
Супутник Dish EchoStar-7, запущений у 2002 році, перебував на геостаціонарній орбіті, що починається на висоті 36 000 км над Землею. Dish мала перемістити супутник, в якому закінчилось паливо, майже на 300 км далі від Землі, але перемістила його лише на 122 км.
У FCC заявили, що тепер супутник Dish становить потенційну небезпеку для інших супутників, що обертаються навколо Землі на його нинішній висоті.
Компанія Dish визнала свою відповідальність і погодилася на «план відповідності» з FCC.
Штраф у розмірі $150 000 становить мізерну частку від загального доходу Dish, який у 2022 році становив $16,7 млрд. Однак, за словами доктора Меган Арго, старшого викладача астрофізики в Університеті Центрального Ланкаширу, штраф все одно може мати вплив на інших супутникових операторів.
«Чим більше апаратів на орбіті, тим більший ризик зіткнень, що спричиняють утворення високошвидкісних уламків. Це може продовжуватися і потенційно призвести до зіткнення з іншими супутниками, що спричинить ще більше уламків і може викликати каскадну реакцію», - заявила Арго.
Космічне сміття - це елементи техніки, які знаходяться на орбіті навколо Землі, але більше не використовуються і можуть зіткнутися з іншими супутниками.
За оцінками, з моменту запуску першого супутника в 1957 році в космос було запущено понад 10 000 супутників, більше половини з них зараз не використовуються.
За даними NASA, в космосі налічується понад 25 000 уламків космічного сміття довжиною більше 10 см.
«Навіть шматочок фарби... що летить у неправильному напрямку на орбітальній швидкості 17 500 миль на годину [може] влучити в астронавта, який виходить у відкритий космос. Це може бути фатальним», - сказав керівник NASA Білл Нельсон.
Як повідомляв Укрінформ, Канада має намір запустити на орбіту власний супутник, який відстежуватиме небезпечне космічне сміття.
Фото ілюстративне: SCIENCE PHOTO LIBRARY