Китай вивів у космос ще один супутник зі штучним інтелектом

Китай вивів у космос ще один супутник зі штучним інтелектом

Фото
Укрінформ
Китайська приватна космічна компанія Galactic Energy 5 грудня за допомогою своєї комерційної ракети-носія Ceres-1 Y9 вивела на орбіту два нових супутники, серед яких космічний апарат зі штучним інтелектом та інтегрованими функціями спостереження і зв’язку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CGTN.

Ракета стартувала з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю о 7:33 ранку за місцевим часом (1:33 за Києвом).

Один із космічних апаратів, виведених на навколоземну орбіту, є метеорологічний супутник Tianyan-16. Він оснащений оновленим мікрохвильовим радіометром та модулем швидкісного лазерного зв’язку і здатний безперервно аналізувати метеорологічну ситуацію на планеті й оперативно передавати результати до центру управління на Землі.

Другим є Starpool 01-A, новітній інтелектуальний супутник зі штучним інтелектом, у якому інтегровані комунікаційні, навігаційні та системи дистанційного зондування в режимі реального часу.

Китай планує за чотири роки, до 2027-го, вивести в космос більше 100 апаратів такого типу і об’єднати системи зв’язку, навігації та дистанційного зондування Землі в єдину систему. Таке сузір’я на навколоземній орбіті дозволить у рази розширити зони спостереження та ефективність і оперативність аналізу за рахунок інтеграції супутніх процесів.

Читайте також: Пентагон планує розгорнути тисячі автономних систем зі штучним інтелектом до 2026 року

Ракета-носій Ceres-1 є твердопаливною чотириступінчастою ракетою легкого класу діаметром 1,4 м та довжиною 19 м, здатною вивести на низьку навколоземну орбіту до 400 кг корисного вантажу.

Нинішня місія стала 11-м польотом ракет серії Ceres-1.

Як повідомляв Укрінформ, Міноборони Південної Кореї у понеділок успішно провело вже третій випробувальний політ твердопаливної космічної ракети в рамках зусиль зі створення незалежної космічної системи спостереження за КНДР.

У рамках тестування південнокорейська ракета вивела невеликий супутник спостереження Землі на орбіту на висоті близько 650 км.

Фото: Сіньхуа

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-