Perseverence провів уже 1000 марсіанських днів на Червоній планеті
Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі Лабораторії реактивного руху NASA (JPL).
«Відзначаючи свій 1000-й марсіанський день на Червоній планеті, марсохід NASA Perseverance нещодавно завершив дослідження стародавньої дельти річки, яка містить докази існування озера, яке заповнювало кратер Джезеро мільярди років тому», - заявили у JPL.
Середня тривалість сонячного дня на Марсі становить 24 год 39 хв 35 секунд, а на Землі сонячна доба триває 24 години.
Також, станом на сьогодні, шестиколісний пристрій зібрав загалом вже 23 зразки, розкриваючи геологічну історію цього регіону Марса.
Один зразок під назвою «Lefroy Bay» містить велику кількість дрібнозернистого кремнезему, матеріалу, який, як відомо, зберігає стародавні скам’янілості на Землі.
Інший, «Otis Peak», містить значну кількість фосфату, який часто асоціюється з життям.
Обидва ці зразки також багаті карбонатами, які можуть зберегти дані про умови навколишнього середовища, коли порода була утворена.
«Ми вибрали кратер Джезеро як місце приземлення, тому що орбітальні зображення показали дельту — явний доказ того, що колись кратер заповнювало велике озеро. Озеро є потенційно придатним для життя середовищем, а дельтові скелі є чудовим середовищем для захоронення ознак стародавнього життя у вигляді скам’янілостей у геологічному літописі», – заявив науковий співробітник проєкту Perseverance Кен Фарлі з Каліфорнійського технологічного інституту.
Кратер Джезеро утворився на Марсі в результаті удару астероїда майже 4 мільярди років тому.
Як повідомляв Укрінформ, Perseverance був доправлений на Марс разом із гелікоптером Ingenuity в межах дослідницької місії NASA 18 лютого 2021 року.
Одне з його завдань - зібрати на Марсі зразки породи, які на Землю вивезе спеціальна спільна місія Європейської космічної агенції та NASA.