Мінцифри розширить покриття зв’язку прикордонних територій через Starlink та національний роумінг
Про це заявила заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Іонан поінформувала, що команда Мінцифри спільно з військово-цивільними адміністраціями провела дослідження прикордонних територій на наявність чи відсутність мобільного та фіксованого інтернет-доступу. В результаті було виявлено, що 503 населені пункти на сьогодні не мають фіксованого доступу, і у 317 населених пунктах повністю відсутній мобільний зв’язок.
«З урахуванням воєнного стану ми сформували тимчасове рішення для забезпечення доступу до інтернету в цих населених пунктах через використання супутникових терміналів Starlink. І наступного тижня ми ще додатково передаємо 53 комплекти для використання у прикордонних населених пунктах», - зазначила Іонан.
Також міністерство підготувало технічне рішення, яке дозволить посилити сигнал інтернет-доступу в радіусі до 1 км від термінала Starlink через Wi-Fi обладнання. В такий спосіб планується збільшити територію покриття та кількість користувачів інтернет-доступу.
Для цього BЦА мають організувати закупівлю додаткових посилювачів сигналу, щоб збільшити територію охоплення зв’язком, та їх встановлення. Мінцифри підготувало відповідну інструкцію та візуалізацію цього рішення.
«Також ми провели обговорення з мобільними операторами щодо збільшення інвестицій у розбудову мереж. Після чого компанії Київстар та Vodafone затвердили плани щодо збільшення інвестицій удвічі протягом 2024 та 2025 років, що вплине також і на покриття прикордонних територій. Також за рахунок національного роумінгу, який ми плануємо ввести на постійній основі, очікуємо розширення мобільного покриття в сільській місцевості», - зазначила Іонан.
Крім того, Мінцифри залучило міжнародну технічну в розмірі 700 тис. євро у формі грантів для відновлення зруйнованих інтернет-мереж.
До міністерства було подано 113 заявок від територіальних громад, і 70 із них отримають по 10 тис. євро до кінця цього року.
У 2024 році за рахунок міжнародної технічної допомоги Мінцифри планує продовжити проєкт субвенцій для населених пунктів, де відсутній фіксований інтернет-доступ. Відповідний проєкт уже поданий на розгляд донорської платформи.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації запустить в Україні сервіс «Дія.Офіс» для працівників органів виконавчої влади та Секретаріату Кабміну з метою підвищення ефективності їхньої роботи.
Фото: Фейсбук Валерії Іонан