Китайські вчені вперше клонували тибетських кіз
Про це повідомляє People's Daily у своєму акаунті в соцмережі Х, передає Укрінформ.
Щоб запобігти втраті важливих для місцевого господарства тварин, влада провінції Цинхай, якій адміністративно належить плато, з 2018 року реалізовує програму дослідження технології застосування ембріональної інженерії на тибетських яках і козах.
Очікується, що програма клонування допоможе селекціонувати кращі особини породи тибетських кіз, зберегти їх поголів’я та підвищити доходи місцевих фермерів і скотарів.
China has successfully cloned Tibetan goats with the birth of 2 kids Sunday in NW China's Qinghai, becoming the province's 1st cloned animal. The #cloning of Tibetan goat, key cash livestock on Qinghai-Xizang Plateau, aims to prevent degeneration of the plateau livestock breed. pic.twitter.com/wpujeCXmnt
— People's Daily, China (@PDChina) February 27, 2024
У рамках досліджень фахівці відібрали чотири дорослі особини, і використали їх клітини для створення клонів. У результаті з’явилися двоє здорових клонованих козенят вагою близько 3,5 кг кожне.
За словами науковців, успішне клонування найсильніших і найбільш пристосованих до життя в умовах високогірного плато (4-5 тис. м над рівнем моря) особин є великим проривом у технології розведення тибетських кіз і допоможе їх породі відновити адаптивність та уникнути виродження.
Як повідомлялось, у США вчені успішно клонували вид чорноногого тхора, який визнаний вимираючим.
Фото: People's Dailу