Понад 1000 км на одній зарядці: у Китаї обіцяють створити надпотужні батареї для електрокарів
Про це в кулуарах сесії законодавчого органу КНР заявив віцепрезидент Нанькайського університету з міста Тяньцзінь Чень Цзюнь, передає Укрінформ із посиланням на CGTN.
За словами Ченя, його команда розробила твердотільні батареї (в яких використовуються тверді електроди і твердий електроліт замість рідких чи полімерних гелевих електролітів, як у нинішніх літій-іонних або літієвих полімерних батареях – ред.) зі щільністю енергії близько 400 ват-годин на кілограм, що на 30% вище, ніж у найсучаснішої літій-іонної батареї щільністю 300 ват-годин на кілограм.
Водночас, зазначив він, протягом наступних одного-двох років науковці прагнуть досягнути прориву в дослідженнях і розробках твердотільних акумуляторів та створити батарею зі щільністю енергії 600 ват-годин на кілограм, що дозволить електромобілям проїжджати понад тисячу кілометрів на одному заряді.
Чень також розповів, що в Нанькайському університеті, одному з найкращих класичних університетів Китаю, розробили вогнезахисний електроліт, який може стабільно працювати цілодобово в широкому діапазоні температур від мінус 70°С і вище.
Він додав, що безпечні високопродуктивні батареї життєво важливі як для електромобілів, так і для індустрії зберігання електроенергії.
Видання зауважує, що сьогодні багато країн світу зосереджуються на розробці твердотільних акумуляторних батарей, які можуть істотно змінити майбутнє електромобілів та знайти застосування на інших напрямах, наприклад, в електричній авіації.
Як повідомляв Укрінформ, китайський автовиробник BYD презентував люксовий електричний суперкар Yangwang U9, який має стати конкурентом для Ferrari й Lamborghini.