Кіберфахівці СБУ заблокували поставки комплектуючих для російських «Шахедів» і крилатих ракет

Кіберфахівці СБУ заблокували поставки комплектуючих для російських «Шахедів» і крилатих ракет

Укрінформ
Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували поставки комплектуючих до російської зброї, зокрема, деталей для виробництва «Шахедів» і мікросхем для крилатих ракет.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба СБУ в Фейсбуці.

«Ми здійснюємо перекриття ланцюгів поставок комплектуючих до російської зброї. Один із прикладів – вже заблокували поставку сервомоторів для виробництва 1600 «Шахедів» і 4000 мікросхем для крилатих ракет», – сказав начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Він зазначив, що кіберфахівці працюють на лінії фронту над знищенням ворожих систем РЕБ і РЕР, а також над перехопленням ворожих безпілотників, які координують ракетні та артилерійські удари по Силах оборони.

За його словами, розвідувальна інформація, отримана ДКІБ, допомагає запобігти людським жертвам, так само як і відбиття кібератак.

«Кібервійна – це не щось абстрактне і віртуальне. Кожна відбита атака – це недопущена спроба завдати шкоди нашій державі і людям. Уявіть: спецслужби РФ зламали месенджери одного військового і таким чином зʼясували точне місце і час запланованого збору, і в результаті – приліт і десятки загиблих», – сказав начальник ДКІБ.

Читайте також: Ростелеком визнає кіберзагрозу з боку ГУР для електронної системи виборів РФ - Юсов

Зазначається, що за два роки повномасштабної війни СБУ відбила майже 10 тис. кібератак, більшість з яких – ще на початковій стадії. Ці кібератаки мали різну мету: розвідувальну, деструктивну, психологічного впливу або комбіновану.

Вітюк прогнозує, що російські спецслужби будуть нарощувати свій кібернаступальний потенціал. Але водночас нагадує, що й СБУ проводить власні спецоперації у кіберпросторі та влаштовує «бавовну» ворогу, знищуючи різні військові об’єкти.

Як повідомляв Укрінформ, у ході міжнародної кібероперації правоохоронці припинили функціонування на території України транснаціонального злочинного хакерського угруповання, яке спеціалізувалося на розповсюдженні вірусу-вимагача LockBit.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-