Особливий ракурс: Hubble показав зоряне скупчення у сузір'ї Столової Гори
Про це повідомила обсерваторія ESA, передає Укрінформ.
Космічний об’єкт знаходиться на відстані у приблизно 162 000 світлових років від Землі у найбільшій і найяскравішій із галактик-супутників Чумацького Шляху, а саме Великій Магеллановій Хмарі (ВХМ).
Примітною особливістю цього зображення є те, що зоряне скупчення майже заповнює все зображення, хоча такі скупчення мають діаметр лише від 10 до 300 світлових років. Натомість NGC 1651 має діаметр приблизно в 120 світлових років.
Зазначається, що поширеною помилкою вважається те, що Hubble та іншим великим телескопам вдається спостерігати за небесними об’єктами дуже різних розмірів, масштабуючи їх, як це можна зробити за допомогою спеціальної камери на Землі.
Проте, хоча маленькі телескопи й можуть мати можливість певного збільшення та зменшення масштабу, великі телескопи цього не роблять.
Кожен інструмент телескопа має фіксоване «поле зору» (розмір ділянки неба, яку він може моніторити за одне спостереження).
Відкривачем NGC 1651 є астроном Джон Гершель, який уперше спостерігав за об'єктом 3 листопада 1834 року.
Як повідомляв Укрінформ, космічний телескоп Hubble сфотографував неправильну галактику UGC 5829, що розташована в сузір'ї Малого Лева.