У Криму зростає безконтрольний видобуток надр - активіст
Про це повідомляють Крим.Реалії з посиланням на міжнародний рух за деокупацію #LiberateCrimea, передає Укрінформ.
«В анексованому Криму відбувається зростання безконтрольного видобутку надр у надмірних для курортного регіону масштабах. Російський бізнес веде видобуток вапняку у горах півострова», - зазначається у повідомленні.
Видання цитує активіста, прізвище якого не називається з міркувань безпеки: «Кар'єри у Криму працюють ще з радянських часів. Але після незаконної анексії протягом останніх десяти років масштаби видобутку вапняку зросли в рази. Це великий російський бізнес, який через об'єктивні причини не може контролюватись українськими відповідними інстанціями, і російська влада його теж не чіпає».
Активіст стверджує, що за повідомленнями місцевих жителів Білогірського району, великовантажні машини, повні щебеню, йдуть караванами з кар'єру, без брезентових покриттів, без дотримання швидкісного режиму. На всі скарги надходять відписки, що свідчить про нездатність влади вплинути на цей бізнес.
На його думку, надмірний видобуток несе небезпеку для майбутнього Криму як курортного регіону.
«У таких курортних регіонах є науково обґрунтовані обмеження на масштаби видобутку надр, щоб їх вилучення не призвело до того, що шкода для курорту виявиться вищою, ніж економічна вигода від видобутку корисних копалин. Зараз ми спостерігаємо безконтрольність цього процесу. Складається стійке відчуття, що російська влада себе в Криму справді вважає тимчасовими правителями», – зазначив співбесідник видання.
До 2014 року фактично весь кримський гірський масив входив до природно-заповідного фонду України. Після приходу Росії, за інформацією природоохоронної групи UNCG, на острові функціонує близько 260 кар'єрів.
Як повідомлялося, у тимчасово окупованому Криму за час окупації було видано 1710 незаконних ліцензій на геологічну розвідку та видобування прісних вод з підземних горизонтів для потреб російських військ. Це становить загрозу екологічній ситуації на півострові.
Фото: RFE\RL