Росія будує дороги на ТОТ, щоб вивозити з України більше корисних копалин - розвідка Британії

Росія будує дороги на ТОТ, щоб вивозити з України більше корисних копалин - розвідка Британії

Укрінформ
Однією із причин, чому Росія прагне покращити транспортні мережі на окупованій території України, є бажання видобувати більше українських корисних копалин.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє у соцмережі X Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

Експерти зазначають, що українські урядові джерела вже давно наголошують на крадіжці Росією українських ресурсів із окупованих нею територій.

«В Україні є поклади залізної руди, вугілля, титану, урану, марганцю, золота і літію – ресурсів, які майже напевно є жаданими для Росії, але також є потенційними цілями, оскільки РФ прагне зруйнувати економіку України, перекриваючи доступ і руйнуючи інфраструктуру», – вважають у британському Міноборони.

Читайте також: Україна з партнерами просувають проєкт, щоб визначати крадене Росією зерно - Мінагрополітики

У зведенні йдеться, що російський окупаційний чиновник у Запорізькій області раніше заявляв, що триваюча модернізація та будівництво автомобільних і залізничних транспортних сполучень із Росією покращить лінії сполучень не лише для військової логістики, але й для «експорту» зерна та корисних копалин.

Аналітики розвідки зауважили, що Росія продовжує видобуток корисних копалин на південь від Дніпрорудного у Запорізькій області та вивозить залізну руду залізницею. Потяги прямують через Крим Керченським мостом до Росії.

На думку розвідки, така діяльність не позбавлена ризику, оскільки потяги рухаються через райони, де, як відомо, діють українські партизани, які вже взяли на себе відповідальність за атаки.

Читайте також: У Криму зростає безконтрольний видобуток надр - активіст

Нагадаємо, у попередньому звіті британська розвідка повідомила, що Росія проводить кампанію правового переслідування мігрантів, особливо із Центральної Азії, щоб схилити їх вступити до російської армії та воювати проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-