Команда МКС оглянула катівні, облаштовані військовими РФ під час окупації Харківщини
Як передає Укрінформ, про це повідомила у Телеграмі пресслужба Офісу генпрокурора.
Як зазначається, у ході візиту представників МКС начальник управління протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Харківської обласної прокуратури Спартак Борисенко розповів, що прокурори спільно з іншими правоохоронцями виявили 25 катівень на Харківщині. А зібрані докази свідчать про те, що до затриманих застосовували тортури, фізичне, психологічне та сексуальне насильство. Людей майже не годували та давали пити тільки технічну воду. Спилювали зуби, зв’язували зап’ястя рук та за допомогою крану із металевим гаком піднімали тіла людей у повітря, виривали нігті, застосовували струм, який подавався через дроти, прив’язані до різних частин тіла, били гумовими палицями.
У свою чергу начальник так званого Департаменту війни Юрій Бєлоусов розповів, що в межах ширшого розслідування злочинних дій, скоєних в Україні прокурори МКС збирають та аналізують докази катувань цивільних осіб у Харківській області.
«Наша плідна співпраця з МКС продовжується. Основна увага має бути зосереджена на злочинцях усіх рівнів, щодо яких є достатньо доказів для притягнення до кримінальної відповідальності незалежно від рангу чи посади. Робимо все можливе, щоб злочинці відповіли за законом. Всі. І це обовʼязково буде. Питання лише часу», – цитує пресслужба Бєлоусова.
Як повідомлялося, у червні цього року Бренда Голліс під час воркшопу для журналістів повідомила, що представники МКС визначають локації, на яких представники Російської Федерації піддавали жорстоким катуванням українських військовополонених і цивільних.
У вересні 2023 року МКС відкрив свій польовий офіс у Києві.
Офіс МКС з березня 2022 року проводить своє незалежне розслідування російських воєнних злочинів, скоєних в Україні.
Фото: Офіс генпрокурора