ЄС має достатньо важелів, щоб зупинити Nord Stream 2 - євродепутат

ЄС має достатньо важелів, щоб зупинити Nord Stream 2 - євродепутат

Укрінформ
Коли йдеться про енергобезпеку, це питання завжди торкається теми зовнішньої політики та загальної безпеки. З цієї точки зору, якщо «Північний потік – 2» буде завершено, це зробить ЄС більш вразливим до російських впливів та збільшить його залежність від газу РФ.
Про це у четвер в Брюсселі в ході дискусії під час конференції «Боротьба за енергетичну безпеку ЄС» заявив депутат Європейського Парламенту Яцек Саріуш-Вольський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У заході, який був проведений під егідою європейського відділення видання POLITICO за сприяння Групи «Нафтогаз України», взяли участь провідні фахівці енергетичної та газової галузі від Єврокомісії, європейських країн та Сполучених Штатів.

«Проблеми розпочалися раніше, ще у 2006 році, коли росіяни вперше перекрили газ. Тоді і зараз йдеться не про енергетичну безпеку, а про зовнішню політику і безпеку. Саме таку доповідь я зробив у Європарламенті у 2007 році, яка наголошувала про необхідність зберігати єдність, щоб протистояти загрозам. Що змінилося з тих пір? Нам не вдалося досягти єдності Євросоюзу перед тиском з боку Росії, ми більш вразливі, більш залежні, а з введенням в дію "Північного потоку-2" ми будемо ще більш залежними, ніж ми є зараз», - висловив переконання Саріуш-Вольський.

Читайте також: Вітренко назвав три кроки Нафтогазу в разі зупинки транзиту з РФ

Він зауважив, що Євросоюз повинен винести висновки з агресії Росії проти України, з політики тиску і шантажу, яку Кремль застосовує проти транзитних країн та країн-сусідів. За його словами, якщо транзит газу Україною буде припинено, це спростить для Росії розв’язання прямої агресії проти України. На думку євродепутата, нині під загрозою знаходиться стабільність та безпека всіх країн, які входить до східного флангу ЄС і НАТО, - а це, практично, вся Центральна та Східна Європа.

«Хотів би відзначити Єврокомісара Оттінгера, який свого часу зміг зупинити «Південний потік». Це означає, що європейське правове середовище має для цього достатньо важелів. Тоді це було зроблено, тому що була політична воля. Зараз ми не можемо зупинити «Північний потік-2», тому що немає політичної волі. Чи можемо ми говорити, що досягли успіху у створенні Енергетичного союзу? Ні. У головному його призначенні (щодо безпеки) ми зазнали невдачу», - зауважив євродепутат.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-