У росії майже 90% пекарень працюють на забороненому до ввезення обладнанні з ЄС
Як передає Укрінформ, про це повідомляє "Коммерсант".
Експерти вважають, що комплектуючі все-таки потраплять у рф за рахунок паралельного імпорту, але це призведе до зростання собівартості готової продукції. Крім того, учасники ринку вже почали шукати альтернативних постачальників у Китаї та Туреччині.
За словами голови Національної спілки хлібопечення Рустама Айдієва, залежність пекарів від переважно європейського обладнання у великих містах досягає 80–90%, у регіонах 50–70%. Він зазначив, що запасів витратних матеріалів до обладнання вистачить на кілька місяців.
За його інформацією, буде практично неможливо замінити різну електроніку та датчики до обладнання. Айдієв вважає малоймовірним продовження роботи з постачальниками європейських комплектуючих. "Мало хто погодиться займатися реекспортом через треті країни, побоюючись вторинних санкцій", – сказав він.
Віцепрезидент Спілки пекарів і кондитерів Юрій Кацнельсон вважає, що виходом з цієї ситуації може стати паралельний імпорт, який влада росії легалізувала як контрсанкції, – йдеться про імпорт продукції без дозволу її виробника. Це призведе до зростання витрат, які виробники закладуть у ціну кінцевої продукції, впевнений він.
Як повідомлялося, президент рф володимир путін 24 лютого оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Країна дає відсіч загарбникам.
Після початку війни проти росії було запроваджено масштабні санкції з боку світової спільноти.