Якщо Європа не буде жорсткою з путіним, втрати будуть ще більшими - віце-президент Європарламенту
Про це сьогодні в ході безпекового форуму в словенському місті Блед під час дискусії щодо майбутніх викликів, що постають перед Європою, заявила віце-президент Європейського Парламенту Катарина Барлі (Katarina Barley), повідомляє кореспондент Укрінформу.
Під час панельної дискусії вона вступила в очну полеміку з міністром закордонних справ Угорщини Пітером Сіярто, який, в контексті війни росії проти України, закликав до «негайного миру» та до підтримки «всіх заходів», спрямованих на припинення конфлікту, та до відмови від дій, що «сприяють продовженню протистояння».
«Так, ми всі хочемо миру. Але в короткій перспективі ми будемо змушені постраждати та понести певні втрати. У довгостроковій перспективі ми понесемо набагато більші втрати, якщо ми не накладемо санкції, і якщо ми не зможемо цього разу бути дійсно жорсткими у поводженні з путіним та його режимом», - наголосила віце-президент Європарламенту.
Вона зауважила, що у звичайних умовах Європа здається чимось далеким, абстрактним та бюрократичним. Але коли люди стикаються з дійсно екзистенційними проблемами, коли щось йде фундаментально невірно, тоді люди звертаються до Європейського Союзу по допомогу.
«Безумовно, Європейський Союз не може виправити все, він може зробити це лиша спільно з країнами-членами. Зараз, коли путін хотів би створити хаос, і докладає до цього зусиль, - до цього моменту ми відповідали дуже добре, коли йшлося про російські загрози для України або до нашого способу життя. Ми не зможемо покрити всю шкоду, яку він робить, або тримати стабільними ціни на газ та електрику, принаймні, на дуже тривалий час. Але ми можемо робити добру комунікацію, і кожна країна зробить все можливе, щоб такі ціни були доступними», - зауважила представниця Європарламенту.
Вона нагадала, що вже зараз в Європі проявилися екстремістські рухи, як ультра-праві, так й ультра-ліві., які вже оголосили, що виходитимуть на вулиці у зв'язку із високими цінами, і це може бути дуже небезпечним для всієї системи європейської демократії. Саме тому вже зараз відповідальним європейським політикам варто пояснювати європейському суспільству, що такі «протести» є інструменталізацію та складовою частиною війни.
«Обов’язок наших політиків зараз, - залучити людей на свою сторону у цій боротьбі проти хаосу, який хоче створити путін. Є велика небезпека:. путін не може виграти цю війну військовим шляхом, і спробує дочекатися зими, щоб використати цей хаос як зброю. Ми маємо, принаймні, у Німеччині, багато людей, які здатні до опору, та можуть дати раду високим цінам на енергію», - наголосила Катарина Барлі.
Як вже повідомлялося, безпековий форум у місті Блед організовується Міністерством закордонних справ Словенії спільно з Центром європейської перспективи починаючи з 2006 року. Його метою є стимулювання відкритих дебатів на рівні лідерів країн та провідних політиків щодо сучасних політичних, безпекових викликів і питань розвитку, а також пошуку нових ідей і рішень у нових реаліях. Цього року однією з ключових тем форуму стала агресія росії проти України та її наслідки для безпеки Європи та усього світу.
Фото: flickr.com