Рішення суду щодо сквотерів та будинку ексдиректора Яндекса планують оголосити за тиждень
Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, засідання тривало майже три години.
У судовій залі були присутні двоє сквотерів, кожен зі своїм адвокатом, представники юридичної фірми Wolfs Аdvocaten, яка подала проти сквотерів цивільний позов від імені Volozj (Paraseven Limited) і JFPE BV, компанії, яка стверджує, що ремонтувала будинок Воложа.
Представник юридичної фірми Wolfs Аdvocaten зазначив, що з 2019 року будівля на реконструкції і проживати там небезпечно, а також що будівлю “ремонтують під власника”. Після завершення усіх робіт родина Воложа збирається там жити, бо мовляв вони не є під санкціями.
У свою чергу захист сквотерів наголосив, що в Нідерландах дефіцит житла, особливо в Амстердамі, а п’яти поверховий будинок підсанкційного російського мільярдера придатний для проживання.
Суддя назвала справу дуже складною і зазначила, що рішення буде оголошено орієнтовно за тиждень.
Уже після судового засідання самі сквотери, за умови, що їх обличчя не будуть зафіксовані на камери, а імена не будуть названі, в коментарі наголосили, що в російського мільярдера не вийде їх позбутися, і якщо вони виграють суд, то створять там простір, щоб допомагати українцям та росіянам, які виступають проти режиму путіна та війни в Україні. Вони додали, що у будівлі російського мільярдера в Амстердамі наразі проживають семеро людей.
Як повідомляв Укрінформ, в Амстердамі сквотери зайняли приміщення підсанкційного російського мільярдера.
З балкона будівлі висять транспаранти з написом “Проти війни і капіталізму”.
Сквотери не хочуть пояснювати, як вони потрапили всередину будівлі.
За даними дослідження NRC і De Groene Amsterdammer, Волож, який є засновником Яндекса та власником пов'язаної з ним служби таксі, купив будiвлю на вулицi Vossiusstraat в Амстердамi через компанію Paraseven Limited, зареєстровану на Бpитанськиx Biргiнськиx островаx.
Завдяки цій схемі його майно залишилося "непоміченим" командою нідерландських чиновників, які займаються пошуком активів, що належать росіянам із санкційного списку.
Однією з причин, чому Волож потрапив до санкційного списку, є те, що пошукова система "Яндекс" цензурувала критичне висвітлення війни та сприяла кремлівській пропаганді. Крім того, на думку ЄС, він підтримує кремль у війні проти України.
Як повідомляв Укрінформ, в Амстердамі сквотери зайняли приміщення підсанкційного російського мільярдера, колишнього гендиректора Яндекса Аркадія Воложа.
Фото: Ірина Драбок, Укрінформ