російські олігархи дистанціюються від путіна - Bild
Про це пише німецький таблоїд Bild, передає Укрінформ.
За даними Суду ЄС, наразі позови подала 61 особа та компанія з росії та білорусі. Вони потрапили до санкційних списків ЄС через те, що фінансово чи політично підтримували правителя рф та його воєнну кампанію проти України.
Серед «ображених», зокрема, олігарх-мільярдер Григорій Березкін. Він «вимагає один євро відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок санкцій». Тим часом Кіпр навіть позбавив власника енергетичної компанії придбаного ним громадянства острівної держави. Тепер він скаржиться у своєму позові на те, що «його репутації завдано серйозної шкоди», тим більше, що він «не пов'язаний з подіями в Україні та не підтримує уряд російської федерації».
Олігарх Сергій Мндоянц, керівник телекомунікаційної компанії «Система» і відповідальний за відносини з урядом росії, йде ще далі у своєму позові. Він заявляє, що ЄС вніс його до санкційного списку, «хоча не було доведено, що він був значним і провідним бізнесменом».
Навіть близькі до путіна люди раптово дистанціюються від «полководця в москві», - пише видання. Як приклад воно наводить Геннадія Тимченко, близького друга путіна, з яким він навіть грав у хокей. Основний акціонер банку «росія» (оцінка статку: 20 млрд євро) живе в розкішній віллі на березі Женевського озера в Швейцарії. У своєму позові він звинувачує ЄС в «очевидній помилці в оцінці» щодо «відносин між позивачем і президентом путіним». Через завдані йому «нематеріальні збитки» він вимагає від ЄС один мільйон євро компенсації.
У списку позивачів у Люксембурзі є й інші відомі на Заході імена олігархів, зокрема, наприклад, колишній власник англійського футбольного клубу «Челсі» Роман Абрамович або Михайло Фрідманн, засновник і керівник великого фінансового концерну «Альфа-Груп».
Також поскаржився відомий у Німеччині олігарх Алішер Усманов, який жив у розкішній віллі на озері Тегернзее, а згодом втік до рідного Узбекистану. Масштабний рейд слідчих і податкових органів в його баварському будинку Роттах-Егерн викликав сенсацію.
Нагадаємо: ЄС, а також інші країни внесли чимало російських бізнесменів у свої санкційні списки через підтримку ними путіна та його війни. Деякі персони перебувають у списках з 2014 року.