Переговори щодо України свідчать про зростання впливу Саудівської Аравії у світі - ЗМІ
Про це пише Голос Америки, передає Укрінформ.
«Саудівська Аравія залучила до обговорення 40 країн, у тому числі США, Індію та інші держави Глобального Півдня, причому деякі з країн-учасниць були нейтральними або навіть союзними до Росії, а Китай вперше взяв участь в обговоренні у такому форматі», - йдеться в повідомленні.
Аналітикиня Данія Колейлат Хатіб, голова Дослідницького центру співробітництва та розбудови миру в Бейруті, розповіла Голосу Америки, що хвилювання Близького Сходу через те, що США виходять з регіону, спонукало Саудівську Аравію розширити свій вплив в інших країнах. Так, Китай, який найбільшим торговим партнером королівства, допоміг налагодити відносини із конкурентом - Іраном.
За словами Хатіб, США також хочуть співпрацювати із Саудівською Аравією: "Вона хоче диверсифікувати своїх друзів і не покладатися на Сполучені Штати. У цьому вона досягла успіху. Дійшло до Китаю, Росії. Країна намагається будувати відносини з Туреччиною, з Іраном. З іншого боку, США домагаються прихильності Саудівської Аравії".
Зазначається, що високопосадовці Саудівської Аравії вважають ці переговори результатом успіху країни у "прийнятті політики міцних зв’язків з Україною, Китаєм і Росією".
Йост Хільтерманн, який керує Близькосхідною програмою Міжнародної кризової групи, сказав Agence France-Presse, що Саудівська Аравія "хоче бути в компанії Індії чи Бразилії, тому що лише разом ці середні за силою гравці можуть мати вплив на світовій арені". Водночас він зауважив: "Чи зможуть вони домовитися щодо всіх питань, наприклад про війну в Україні, - це велике питання".
Як повідомлялося, у Джидді 5-6 серпня відбулася друга зустріч на рівні радників з національної безпеки та політичних директорів щодо ключових принципів миру на основі Формули миру Президента України Володимира Зеленського.
У Формулі миру, зокрема, йдеться про забезпечення радіаційної, ядерної, продовольчої, енергетичної безпеки, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, протидію екоциду, недопущення ескалації, фіксацію закінчення війни.