Європейці позитивно ставляться до ідеї вступу України до ЄС - The Guardian
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.
"Європейці загалом відкриті до ідеї приєднання України до ЄС попри витрати та ризики", – йдеться у повідомленні.
Як засвідчило опитування, найбільше підтримують приєднання України респонденти з Данії та Польщі.
Згідно з отриманими даними, опитані виявили значну підтримку України, а Молдови та Чорногорії – меншою мірою. Є широка опозиція відносно приєднання Туреччини та прохолодна реакція на перспективу Албанії, Боснії, Грузії, Косова, Північної Македонії та Сербії.
Опитування виявило найбільшу підтримку вступу України в Данії (50%) та Польщі (47%), думки приблизно розділилися в Румунії (32% – "за", 29% – "проти"), Німеччині (37% – "за", 39% – "проти") та Франції (29% – "за", 35% – "проти"). В Австрії 52% були проти вступу України.
Водночас 45% респондентів стурбовані тим, що вступ України матиме негативний вплив на безпеку ЄС. 25% опитаних вважали, що це посилить безпеку ЄС, тоді як 39% відповіли, що вступ Києва негативно вплине на безпеку їхньої країни.
Багато європейців не побачили економічної вигоди від членства Києва в ЄС. Тоді як 43% респондентів у Польщі та 37% у Румунії побачили позитивний вплив на економіку ЄС, 54% у Данії та 46% в Австрії передбачили значні витрати.
Також були побоювання щодо впливу розширення на політичну силу ЄС у світі. Найбільш оптимістичними щодо цього були Польща та Данія, де 43% та 35% громадян вважають, що вступ України матиме позитивний вплив.
Однак в Австрії (42%) та Німеччині (32%) найбільш поширеною була думка, що членство України зменшить політичну силу ЄС у світі, тоді як респонденти у Франції та Румунії розділилися порівну щодо цього питання.
Як повідомлялося, у понеділок у Брюсселі відбулася Рада міністрів ЄС із закордонних справ, в роботі якої взяв участь керівник зовнішньополітичного відомства України Дмитро Кулеба.
Європейські міністри провели координацію позицій країн-членів щодо відносин з Україною, зокрема щодо початку переговорів про членство та виділення 50 млрд євро фінансової підтримки до 2027 року, а також щодо збільшення військової підтримки України.
Ці питання розглядатимуться на рівні голів держав та урядів країн ЄС у форматі Європейської ради 14-15 грудня.