У Словаччині попри критику ЄС ліквідували спеціальну антикорупційну прокуратуру
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
"У середу Словаччина ліквідувала свій спеціалізований державний підрозділ з питань корупції, незважаючи на занепокоєння ЄС", - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, ліквідація спеціальної прокуратури, що займається розслідуванням тяжких злочинів та корупції, є частиною ширшого перегляду кримінального кодексу, який прем'єр-міністр Роберт Фіцо проштовхнув, незважаючи на протести громадськості та попередження ЄС.
Критики вважають, що політика уряду Фіцо завдає шкоди демократії так само, як це зробив прем'єр-міністр Віктор Орбан у сусідній Угорщині.
Виконавчий орган ЄС, Європейська комісія, заморозила близько 20 мільярдів євро (21,7 мільярда доларів) допомоги Угорщині за порушення системи демократичних стримувань та противаг.
Джерела у Брюсселі, однак, не очікують, що подібне покарання щодо Словаччини буде застосоване найближчим часом.
Представник ЄС запропонував ретельне "балансування", щоб уникнути відчуження Фіцо, а також намагався справедливо оцінити демократичний стан Словаччини.
"Було б передчасно вдаватися до якихось серйозних каральних кроків. Наразі ми не розглядаємо Словаччину як серйозну проблему в міжнародних відносинах, наприклад, щодо України", – сказав один з дипломатів ЄС, який попросив не називати його ім'я.
Як повідомлялося, тисячі людей вийшли на вулиці Братислави, столиці Словаччини, щоб висловити підтримку Україні та протест проти політики уряду через його зближення з РФ.