Науседа склав присягу на інавгурації президента Литви
Як передає Укрінформ, про це повідомляє литовський мовник LRT.
Церемонія розпочалася опівдні в Актовій залі Сейму імені 11 березня, де Науседа склав присягу на вірність Литовській Республіці та Конституції, пообіцявши чесне виконання своїх обов'язків та справедливе ставлення до всіх громадян.
«Я, Гітанас Науседа, клянуся народу бути вірним Литовській Республіці та Конституції, поважати і виконувати закон, захищати цілісність литовських земель. Клянуся сумлінно виконувати свої обов'язки та бути однаково справедливим до всіх. Клянуся всіма силами зміцнювати незалежність Литви, служити Батьківщині, демократії та добробуту литовського народу. Нехай допоможе мені Бог», - сказав Науседа слова клятви і підтвердив їх своїм підписом.
У своїй промові після складання присяги президент зазначив, що Литва вже не може вважатися безпечним місцем, фінансування оборони має досягти 4% ВВП, потрібно далі підтримувати Україну та зміцнювати зв'язки із США, повідомляє литовський мовник LRT.
Науседа оголосив, що фінансування оборони має досягти 4% ВВП. Це дозволить розвивати сучасні системи протиповітряної та протиракетної оборони, а також зміцнювати сухопутні кордони та проводити спільні навчання з німецькою та американською арміями.
Крім того він пообіцяв підтримувати Україну, зміцнювати зв'язки зі США, а також покращувати внутрішню політику, зокрема знижуючи соціальну нерівність та підтримуючи сім'ї та літніх людей.
«Зміни клімату, пандемія та війни наближають нас до краю прірви», - зазначив президент.
У галузі кліматичної політики Науседа закликав Литву стати прикладом для інших країн, активно скорочуючи викиди парникових газів та переходячи до замкнутих систем виробництва та споживання.
На церемонії були присутні перша леді, колишні президенти, речник Сейму, прем'єр-міністр, голова Конституційного Суду, митрополит та архієпископ.
Після засідання Сейму у Вільнюському кафедральному соборі запланована меса. Потім на Кафедральній площі президента зустрінуть підрозділи та командири Збройних сил Литви.
На відміну від попередньої практики Інгріда Шимоніте, прем'єр-міністр і колишня суперниця Науседи на виборах, не виступить з вітальною промовою на церемонії.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці травня після підрахунку голосів на всіх виборчих дільницях Литви у другому турі виборів переміг чинний президент Гітанас Науседа. За даними Головної виборчої комісії, після підрахунку бюлетенів на всіх 1895 виборчих дільницях Науседа набрав 74,43% голосів виборців. Прем'єр-міністерка Інгріда Шимоніте, яка була його опоненткою, отримала підтримку 24,06% виборців.
Фото: LRT