ЄC пропонує два варіанти заморожування активів РФ на більш тривалий період - Bloomberg

ЄC пропонує два варіанти заморожування активів РФ на більш тривалий період - Bloomberg

Укрінформ
Європейський Союз запропонував державам-членам блоку два варіанти щодо заморожування активів російського Центрального банку на більш тривалий період часу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg після ознайомлення з драфтовою версією документа.

Цими двома варіантами є безстрокове заморожування активів, яке переглядатиметься через регулярні проміжки часу, або ж подовження періоду замороження активів шляхом пролонгації, наприклад, на 18, 24 або 36 місяців.

За словами співрозмовників, деякі дипломати Євросоюзу скептично налаштовані щодо того, що Угорщина, яка раніше відхиляла пропозиції щодо щорічного відновлення санкцій, погодиться на такі варіанти щодо заморожених активів центробанку РФ.

Через ці застереження поки що неясно, чи буде запропоновано послам ЄС офіційно обговорити ці варіанти під час їхньої зустрічі пізніше цього тижня.

Зазначається, що ЄС, США та інші союзники з G7 працюють над завершенням планів щодо надання Україні 50 мільярдів доларів позик до кінця року, які будуть покриті майбутніми прибутками, отриманими від заморожених активів російського центрального банку, відповідно до угоди, досягнутої на червневому саміті лідерів G7.

Проте США висловили стурбованість тим, що режим санкцій ЄС, який потребує продовження кожні шість місяців одностайним голосуванням 27 держав-членів, може стати проблемою, якщо замороження цих активів РФ не буде продовжено в якийсь момент. Більшість із 280 мільярдів доларів заморожених активів РФ, знаходяться в Європі.

США просять Євросоюз надати більш надійні гарантії того, що активи залишаться замороженими.

Читайте також: Україна перші €1,5 мільярда від заморожених активів РФ спрямує на закупівлю озброєння - Шмигаль

Як повідомляв Укрінформ, президент США делегував міністрові фінансів Джанет Єллен та держсекретареві Ентоні Блінкену деякі свої повноваження відповідно до закону, який регламентує використання російських суверенних активів на користь України (REPO).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-