Війна Путіна проти України є найбільшою загрозою для безпеки ЄС - фон дер Ляєн

Війна Путіна проти України є найбільшою загрозою для безпеки ЄС - фон дер Ляєн

Укрінформ
На цей час єдиною найбільшою загрозою для європейської безпеки є війна Путіна проти України, відповідь на яку потребує чіткої координації дій від усього Європейського Союзу.

Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції з представлення доповіді колишнього президента Фінляндії Саулі Нііністо (Sauli NIINISTÖ) щодо цивільної та військової готовності ЄС заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми, безумовно, маємо військові ризики. Путінська війна в Україні є єдиною найбільшою загрозою для нашої безпеки. Цього року російські оборонні витрати є в процесі перевищення колективних  внесків всіх країн-членів (ЄС) разом. Тож  нам потрібно нарощувати наші зусилля, усвідомлюючи, що готовність до найгіршого може запобігти тому, щоб воно відбулося. Враховуючи масштаб цих викликів, ми маємо працювати разом, як європейці, щоб привнести зміни», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що сім місяців тому, разом із високим представником ЄС, просила провідного фінського політика Саулі Нііністо підготувати доповідь про те, як ЄС може підвищити власну цивільну та військову готовність, щоб краще підготуватися до майбутніх шоків та криз.

Читайте також: Путін провів тренування стратегічних сил ядерного стримування

«Багато подій, що відбулися протягом минулих років, були для ЄС сигналами до пробудження. Наше нормальне життя будо перервано пандемією, в Європу повернулася війна, а екстремальні погодні явища є «новою нормальністю» внаслідок кліматичних змін. Європа розуміє, що найбільші кризи минулих років не є ізольованими або похідними. Натомість вони відображують глибші лінії розломів, тектонічних геополітичних, кліматичних та технологічних змін. Щоб знайти відповідь, ми не можемо просто реагувати, нам треба зробити більше, змінити наше мислення. Наша готовність відповісти на повний спектр загроз та ризиків має стати основою нашої логіки у всіх наших діях», - зауважила президент Єврокомісії.

Вона навела кілька прикладів таких явищ. Наприклад, з огляду на вплив кліматичних змін, є дуже важливим проводити повітряне спостереження за європейськими лісами, оскільки там будь-яка іскра може миттєво перетворитися на нищівне полум’я. Європі треба готуватися та реагувати на гібридні атаки в усіх формах, включаючи цілеспрямовані дії проти енергетичної інфраструктури та спроби занурити всіх громадян у темряву.

ЄС стикається також з економічними ризиками, що пов’язані із перериванням ланцюгів постачання. За словами фон дер Ляєн, ЄС вже зміг вирватися із надмірної залежності від російського викопного пального, але має зробити більше, щоб подолати існуючі болючі залежності від третіх країн в інших важливих сферах.

Четвертим напрямком викликів, з якими стикається ЄС, є військові загрози, які є наслідком російської агресії проти України.

Читайте також: Урсула фон дер Ляєн назвала передумови для входження будь-якої країни до ЄС

«Щоб відповісти на ці явища, нам потрібна координація всіх державних інструментів та ресурсів державної політики, мобілізація органів влади на всіх рівнях, - на місцевому, національному та на рівні ЄС, відповідно до ролі, яку відіграє кожна з цих структур. Але також – мобілізація усього суспільства, включаючи приватний сектор, громадянське суспільство та окремих громадян. Готовність не може бути ізольованою, вона потребує взаємодії між всіма згаданими структурами. Нова Європейська комісія та новий високий представник ЄС нададуть пропозиції з цього приводу», - додала фон дер Ляєн.

Як повідомлялося, головні питання вдосконалення готовності ЄС відповідати на безпекові виклики та його здатності підвищувати стійкість європейського суспільства відображені в Стратегічному компасі ЄС, директивному документі, який був ухвалений у 2022 році.

Фото: European Union

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-