Україна збирається розвивати 5G
Про це повідомляється на сайті Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України за підсумками засідання міжвідомчої робочої групи з питань підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2019 року (ВКР-19).
"Робоча група досягла консолідованої позиції з усіх питань порядку денного ВКР-19. Особливу увагу робоча група приділила питанням додаткових розподілів радіочастотного ресурсу на глобальній основі для широкосмугових систем у рухомій службі, насамперед для систем 4 та 5 поколінь. Так, Україна планує підтримати загальну європейську позицію щодо виділення додаткового ресурсу в смузі частот 24, 25–27,5 ГГц для подальшого розвитку міжнародного рухомого зв’язку (5G)", - ідеться в повідомленні.
Робоча група рекомендувала Адміністрації Держспецзв’язку взяти за основу для подальшої роботи проект позиції України до Всесвітньої конференції радіозв’язку.
Серед іншого, робоча група також підтримала додатковий розподіл ресурсу аматорській радіослужбі в усій або частині смуги 50–54 МГц з відповідними посиланнями для забезпечення захисту служб, які вже мають розподіл у цій смузі.
Як повідомлялося, 5G (5-те покоління мобільних мереж або 5-го покоління бездротових систем) — назва, яку використовують для позначення таких телекомунікаційних стандартів для мобільних мереж після стандартів 4G/IMT-Advanced.
Серед іншого, стандарт 5G має забезпечити такі характеристики:
- пікова швидкість завантаження даних на одну базову станцію до 20Гб/с;
- швидкість завантаження даних до 100 Мб/c та вивантаження до 50 Мб/c для одного абонента;
- можливість абонентському пристрою рухатися зі швидкістю до 500 км/год між базовими станціями (наприклад, у швидкісному потязі)
- можливість пристроям перемикатися між режимом заощадження енергії та повністю робочим за 10 мс
- затримки (англ. latency) до 4 мс за сприятливих умов, і до 1 мс для спеціалізованих з'єднань;
- поліпшена ефективність використання радіочастотного спектра;
- передача даних зі швидкістю 1 Гб/c водночас для багатьох користувачів на одному поверсі будівлі;
- можливість роботи до 1 млн пристроїв на 1 км².
1 жовтня 2018 року у Сполучених Штатах Америки оголосили про запуск в експлуатацію мереж нового покоління 5G. Наразі надшвидкий Wi-Fi отримують у містах Х'юстон, Індіанаполіс, Лос-Анджелес та Сакраменто.
1 грудня 2018 року комерційну мережу 5G було також запущено в Південній Кореї.
Очікується, що ряд держав в Європі та Азії запустять в комерційну експлуатацію зв'язок нового покоління 5G вже в наступному році. Узгодження стандартів для використання мереж п'ятого покоління відбудеться під час Всесвітньої конференції радіозв'язку восени 2019 року.
Після цього процесу Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, займеться питанням запуску 5G в Україні.
Зараз зусилля НКРЗІ зосереджені на поліпшенні якості зв'язку в мережах 3G і 4G та забезпеченні всієї території України цим покриттям, особливо для потреб сільської місцевості, розвитку медицини, освіти, безпеки та громадського порядку в регіонах.
Фото: www.dsszzi.gov.ua