Форум цифрової трансформації 2.0: світові тренди у розвитку технологій

Форум цифрової трансформації 2.0: світові тренди у розвитку технологій

Укрінформ
Укрінформ придивлявся до майбутніх світових технологічних перетворень та їхнього впливу на наше життя

Форум цифрової трансформації 2.0, який відбувся на початку жовтня у Києві – це щорічна подія, де збираються провідні спеціалісти, експерти та представники бізнесу зі сфери інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Захід цього року був присвячений цифровізації під час пандемії та розвитку 5G-зв’язку, він об’єднав ІКТ-спільноту та став платформою для обговорення стратегії діджиталізації як України, так і світу. Із виступів його іменитих учасників серед яких – віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун, президент Huawei Carrier Bussines Group у країнах Центральної та Східної Європи та скандинавських країнах Бао Цзяньлінь, вимальовується чітка картина світового цифрового майбутнього. Захід організовано Huawei Ukraine.

Шлях України до цифрової трансформації

У своєму вітальному слові віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров окреслив подальший курс України на технології та інновації, відмітивши при цьому успіхи країни на цьому шляху.

Михайло Федоров
Михайло Федоров

«Уже два роки Мінцифра створює найзручнішу країну в світі з точки зору взаємодії держави та людини, держави та бізнесу. Одна з наших ключових цілей – покрити 95% населення країни високошвидкісним інтернетом до 2024 року. Разом з операторами ми активно над цим працюємо. Крім того, ми проводимо науково-дослідну роботу у сфері розвитку 5G. Адже це технологія, без якої неможливо бути успішною цифровою державою. Плануємо вже наступного року провести тендер на ліцензії для 5G, після чого зможе початися розгортання мереж в Україні. Я впевнений, що майбутнє – за технологіями та інноваціями», – зазначив Михайло Федоров.

Стрімкий технологічний поступ України не залишається не поміченим у світі, присутність технологічних гігантів на нашому ринку тому свідчення. Бао Цзяньлінь у своєму виступі підкреслив, що Україна є одним із важливих закордонних ринків для Huawei, яка вийшла на нього ще у 1997 році.

Бао Цзяньлінь
Бао Цзяньлінь

«Всі ці роки ми працювали пліч-о-пліч з клієнтами, операторами, підприємствами, інституціями та навчальними закладами для розбудови ІКТ-інфраструктури та розвитку цифрової трансформації», – підкреслив він. Зокрема, Huawei приймала участь у впровадженні 4G-покриття у київському метрополітені, а також співпрацювала і продовжує співпрацювати з українськими операторами зв’язку для розширення інтернет-покриття у регіонах.

За словами Надзвичайного та Уповноваженого посла КНР в Україні Фань Сянжуна, цифрові технології впливають на засоби виробництва, методи управління та спосіб життя людей, і тому жодна країна вже не може залишатися осторонь об’єктивного еволюційного процесу.

Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун
Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун

«Цифрова трансформація призвела до багатьох змін у виробництві, способі життя та управлінні, а також має довгостроковий вплив на світовий економічний, політичний та науково-технічний прогрес. Україна має вигідне географічне положення, освітні та наукові ресурси, розвинуту сферу ІТ та сприятливі умови для розвитку цифрової економіки. Вона стала першою країною у світі, яка запровадила систему електронних паспортів, і здобула першість у багатьох напрямах цифрових технологій серед країн Європи», – зазначив Фань Сяньжун (Fan Xianrong), Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні.

5G-зв’язок – світовий тренд у розвитку технологій

Світ не стоїть на місці і навіть у часи пандемії продовжує технологічно розвиватися. Більш того, саме пандемія прискорює цей рух. Комунікаційні технології за останні два роки стали важливою частиною людського життя, тому що вони допомагають навчатись, працювати, спілкуватись та взаємодіяти під час карантину. Тому світовим трендам розвитку ІКТ і була присвячена перша панель форуму, зокрема, йшлося про майбутнє технології 5G.

Ярослав Пондер
Ярослав Пондер

Під час свого виступу голова європейського офісу Міжнародного офісу зв’язку Ярослав Пондер, презентуючи аналіз світових трендів, відмітив, що 5G-зв’язок являє собою нове покоління комунікаційних технологій, що невдовзі змінять світ. Звісно, вони мають низку відмінностей від технологій 4G, які наразі впроваджуються в Україні. При цьому СЕО компанії Coleago Consulting Штефан Зеле підкреслює : «Варто розуміти що 5G-зв’язок – це не просто наступне покоління мобільного зв’язку, а принципово новий етап його розвитку, який відрізняється від усього, що було раніше. 5G – це революція у світі зв’язку, зважаючи на те, які можливості надає технологія, адже користувачі отримують принципово новий досвід користування інтернетом».

Отже, що принципово нового може дати 5G? Людство отримає: надшвидкий обмін даними, найвищу якість зображення та найякісніший інтернет, що дозволить використовувати нові технології у виробництві, промисловості, освіті, медицині та в інших сферах.

5G для промисловості та енергетики: на службу приходять «розумні» машини

Під час другої панелі форуму головний експерт з бездротового зв’язку компанії Huawei Якуб Боровський презентував можливості 5G-зв’язку у контексті цифрової трансформації промисловості. Завдяки швидкій передачі даних за допомогою 5G можна дистанційно управляти машинами або апаратами у важко доступних або небезпечних для людини місцях. Таким чином можна реалізувати, наприклад, ідею «розумних» портів. Працівники порту можуть управляти кранами, транспортом чи іншими машинами дистанційно зі спеціальної кімнати і контролювати всі процеси, працюючи у комфорті. Також, 5G-зв’язок дозволяє налагодити «розумне» промислове виробництво і цифровізувати його, зокрема у процесі перевірки якості виробленої продукції, або ж покращення автоматизації виробничих процесів.

Менеджер департаменту цифрової енергетики компанії Huawei Алехандро Монге Наварро під час свого виступу більш детально зупинився на тих можливостях, які може надати 5G-зв’язок в енергетичній сфері. За його словами нове покоління зв’язку дозволить використовувати найсучасніші технології, при цьому зменшуючи викиди вуглекислого газу. Це можуть бути розумні електростанції, енергоефективні дата-центри, автономні електрокари і таке інше.

Фіксований інтернет: рішення та можливості

Під час форуму йшлося не тільки про 5G-зв’язок, а й про фіксоване покриття інтернетом. Технологія 5G наразі перебуває лише на початковій стадії впровадження, а якісне покриття інтернетом потрібне вже сьогодні. Тому одна із панелей форуму була присвячена сучасним технологіям покриття оптоволоконним інтернетом.

Вінсент Гарньє
Вінсент Гарньє

Генеральний директор FTTH Council Europe Вінсент Гарньє під час свого виступу розповів про високі темпи розвитку оптоволоконного покриття в Європі та світі, а також зазначив, що в останні роки Україна теж почала нарощувати темпи покриття фіксованим інтернетом своєї території.

Тож увага присутніх була прикута до виступу технічного директора підрозділу Carrier Business Group у Huawei у країнах Центральної та Східної Європи та скандинавських країнах Ігоря Мілоєвича, який розповідав про можливості п’ятого покоління зв’язку для фіксованого інтернету, які забезпечують не тільки якісний інтернет, а й менше шкодять планеті. А це дуже важливо з огляду на глобальний рух до кліматичної нейтральності у світі.

Ігор Мілоєвич
Ігор Мілоєвич

«Оптоволокно – основна інфраструктура цифрового суспільства. Завдяки постійним інноваціям ми можемо задовольнити потреби та вирішити проблеми, пов’язані як із домашнім широкосмуговим доступом, так і з впровадженням цифрових технологій на підприємствах у різних сферах промисловості, що сприяє зростанню соціальної цінності», – переконував спікер.

У Міністерстві цифрової трансформації розвиток оптоволоконних мереж за участі бізнесу називають однією з головних умов прискорення розвитку широкосмугового покриття в Україні.

Андрій Набок
Андрій Набок

«Основною складовою державно-приватного партнерства при будівництві волоконно-оптичної інфраструктури є відкриті, зрозумілі та ефективні процеси взаємодії з бізнесом. Проєкт Інтернет-субвенція є прикладом таких процесів», – зазначив Андрій Набок, керівник напряму фіксованого широкосмугового доступу (FBB) .

Отже, учасники форуму могли переконатися у тому, що держава налаштована рішуче просуватися далі у своєму технологічному розвитку і готова докладати усіх зусиль аби й надалі втримувати лідерські позиції. З іншого боку радує й те, що на цьому шляху є партнери, на досвід яких можна опиратися.

І про соціальне партнерство у цифровому світі

Сучасні технології трансформують різні сфери життя. Вони щодня допомагають людям спілкуватися, вчитися, створювати бізнес та нові робочі місця та жити повноцінним життям незалежно від будь-яких обставин. Про це йшлося на Форумі цифрової трансформації 2.0 під час панельної дискусії «TECH4GOOD: Соціальні партнерства у цифровому світі».

Дискусію модерувала менеджерка із зв’язків з громадськістю «Хуавей Україна» Аліна Севастюк
Дискусію модерувала менеджерка із зв’язків з громадськістю «Хуавей Україна» Аліна Севастюк

У дискусії, яку модерувала менеджерка із зв’язків з громадськістю «Хуавей Україна» Аліна Севастюк, участь взяли заступник міністра освіти та науки з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Артур Селецький, голова ГО «Здорове суспільство» Оксана Кривоногова та в.о. директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» Андрій Ремізов.

Заступник міністра освіти та науки з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Артур Селецький
Артур Селецький

Артур Селецький наголосив, що важливою передумовою успішної цифрової трансформації є співпраця усіх зацікавлених сторін (держави, громадян та бізнесу), які проводять спільні освітні проєкти. За його словами, мобільний додаток Digital Inclusion для комунікації, соціалізації, розвитку мовлення та творчого мислення є прикладом соціального партнерства, яке ініціювала компанія «Хуавей Україна» за участі ГО «Здорове суспільство» та соціального підприємства «ДивоГра» та за підтримки МОН. Селецький також розповів, що МОН наразі готує спеціальну освітню онлайн-платформу, яка допоможе школярам зорієнтуватися у цифровому світі та обрати майбутню професію.

Голова ГО «Здорове суспільство» Оксана Кривоногова
Голова ГО «Здорове суспільство» Оксана Кривоногова

В свою чергу Оксана Кривоногова підкреслила, що це перший україномовний додаток для соціалізації та реабілітації мовлення. Digital Inclusion є не лише інструментом для освіти та комунікації будь-де і будь-коли, він має соціальне та економічне значення для дітей та дорослих із розладами аутичного спектра, наприклад, внаслідок хвороби, коли вербальна комунікація з оточенням неможлива.

У цифровому світі технології створюють унікальні можливості для залучення людей з особливими потребами не лише в соціум, але в економічне життя суспільства, коли для всіх створюються умови, щоб жити активно і повноцінно, опанувати професію та працювати у цифровому світі.

Аліна Севастюк звернула увагу, що для цифрової економіки потрібні нові таланти, і розповіла про головні підсумки дослідницького проєкту, проведеного Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана «Цифрова економіка: Вплив ІКТ на людський капітал та формування компетентностей для майбутнього».

Для відновлення економіки велике значення має підтримка малого та середнього бізнесу, збільшення його експортного потенціалу. Цьому було присвячено виступ Андрія Ремізова.

Виступ Андрія Ремізова був присвячений підтримці малого і середнього бізнесу
Андрій Ремізов

Під час дискусії Андрій Ремізов також зазначив, що сучасні технології допомагають не лише комунікувати, а й започатковувати бізнес, забезпечити його безбар’єрне ведення тощо. Він зауважив, що завдяки диджиталізації все більше українців мають змогу займатися бізнесом, що в свою чергу покращує економічну спроможність країни. Ремізов наголосив, що державні проєкти з розвитку та підтримки підприємництва, зокрема «Дія.Бізнес» існують завдяки підтримці приватного сектору. Іншими словами, співпраця бізнесу та держави є важливою у розвитку країни та суспільства у цифровому світі.

Анастасія Кравченко, Київ

Форум цифрової трансформації

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-