Чи можливо проводити вибори в умовах війни: законодавство країн Великої сімки та інших держав демократичного світу
Які законодавчі регулювання мають держави з досвідом конфліктів або агресивними сусідніми країнами
14 листопада 2024
Які законодавчі регулювання мають держави з досвідом конфліктів або агресивними сусідніми країнами
04 листопада 2024
Для забезпечення незалежності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Україні можуть знадобитися зміни до Конституції, однак дискусія щодо цього можлива лише після завершення війни РФ проти України.
21 жовтня 2024
У Молдові на референдумі за включення європейського вектора до Конституції опрацьовано 98,33% протоколів. Вступ до ЄС підтримують 50,03% виборців, проти - 49,97%.
07 жовтня 2024
Верховна Рада та громадянське суспільство України зберігають єдність щодо необхідності повернення до кордонів 1991 року, зміна яких є неможливою - відповідно до положень Конституції нашої держави.
08 вересня 2024
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп запропонував змінити 25-ту поправку до Конституції США, аби дозволити Конгресу оголосити імпічмент віцепрезидентці Камалі Гарріс за "приховування недієздатності" Джо Байдена.
12 серпня 2024
На Національному правовому порталі Білорусі з'явилися пропозиції, розроблені за дорученням самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, які пропонують притягати до кримінальної відповідальності за «погрози колишньому президенту та членам його сім'ї».
01 серпня 2024
Президент України Володимир Зеленський вважає, що питання потенційної відмови від українських територій в обмін на гарантії безпеки неможливо вирішити без волі українського народу, бо це суперечить українській Конституції. До того ж, такий варіант буде перемогою для Путіна.
28 червня 2024
У п’ятницю, 28 червня, в Україні відзначають День Конституції.
20 червня 2024
Конституційний процес має бути безперервним і конституційна комісія має діяти постійно, готуючи зміни в Основний закон із врахуванням сучасних реалій.
Незрілість міжнародної політики торує дорогу до глобальної війни
19 червня 2024
Конституційний Суд визнав конституційним припис Кримінального процесуального кодексу про застосування виняткового запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою під час воєнного стану до осіб, яких підозрюють або обвинувачують у геноциді, створенні незаконних воєнізованих угруповань, плануванні і підготовці до ведення агресивної війни та інших злочинів.
15 травня 2024
Легітимність перебування на посаді Президента України Володимира Зеленського визначено Конституцією України та Законом України «Про правовий режим воєнного стану», тож немає жодних юридичних підстав сумніватися в легітимності після 20 травня.
05 квітня 2024
Підписуйтесь на офіційний Telegram-канал Укрінформу!
18 березня 2024
Будь-які дії Російської Федерації на тимчасово окупованих нею територіях є порушенням Конституції України й міжнародного права.
10 березня 2024
У парламенті Ірландії визнали, що проведений референдум щодо вилучення із конституції норми про «жінку в сім’ї» повністю провалився.
09 березня 2024
Громадяни Ірландії голосували за те, чи вилучати з конституції країни норму про «жінку в сім'ї».
04 березня 2024
Члени обох палат французького парламенту на спільній сесії внесли зміни у Конституцію, додавши в неї право на переривання вагітності.
Конституція України чітко визначає, що Президент виконує свої повноваження до вступу на посаду нового глави держави і не може передавати свої повноваження іншим особам чи органам.
Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що не говорив би про те, що якісь норми законопроєкту про мобілізацію є однозначно неконституційними, та наголосив, що «там немає будь-чого, що прямо порушувало б Конституцію».
29 лютого 2024
У середу ввечері Сенат Франції (верхня палата парламенту) в цілому схвалив включення до Конституції положення про гарантовану жінкам свободу добровільно переривати вагітність.
21 лютого 2024
Борець за незалежність, дисидент, співавтор Конституції України Степан Хмара помер у віці 86 років.
17 січня 2024
Додаткові повноваження Територіальних центрів комплектування (ТЦК), які прописані в урядовому законопроєкті про мобілізацію, порушують Конституцію, міжнародні зобов'язання України і права людини.
16 січня 2024
Лідер КНДР Кім Чен Ин у зверненні до нації заявив про необхідність переглянути конституцію країни та визначити в ній Південну Корею як ворожу країну №1 і вписати в основний закон зобов’язання про повну окупацію її території в разі війни.
04 січня 2024
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв спростував чутки в соцмережах про те, що він планує провести референдум щодо Конституції та у 2026 році знову взяти участь у президентських виборах.
28 грудня 2023
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що при первинному аналізі законопроєкту про мобілізацію виявив норми, які суперечать Конституції.
19 грудня 2023
Чилійські виборці на референдумі відхилили запропоновану нову конституцію країни, що означає, що конституція, прийнята під час диктатури Августо Піночета, залишиться чинною.
17 грудня 2023
Чилійці у неділю, 17 грудня, голосують на референдумі, чи приймати нову Конституцію на заміну попередній ще з часів диктатора Августо Піночета.
У парламенті Ірландії підтримали надання природі прав, подібних на права людей, й закріплення їх у Конституції країни.
29 жовтня 2023
Президент Франції Емманюель Макрон підтвердив, що на початку наступного тижня подасть до Державної ради конституційний законопроєкт, щоб закріпити в Конституції 1958 року гарантоване жінкам право добровільно переривати вагітність.
16 жовтня 2023
Конституційний суд Грузії визнав порушення Конституції країни президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі.
реклама